logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Marcin Meller spotka się z czytelnikami
Marcin Meller, dziennikarz, reportażysta i pisarz spotka się w Bydgoszczy z członkami Dyskusyjnych Klubów Książki. Spotkanie połączone będzie z promocja jego najnowszej książki „Czerwona ziemia”. Wstęp za okazaniem wejściówek.


Marcin Meller, z wykształcenia historyk, przez 12 lat, jako reporter „Polityki”, opisywał konflikty na Kaukazie, w Iranie , byłej Jugosławii i w Afryce. W latach 2000-2002 był prowadzącym pierwszego w Polsce reality show „Agent”. Od 2003 do 2012 redaktor naczelny polskiej edycji „Playboya”. Współprowadzący „Dzień dobry, TVN”, od 2009 gospodarz Drugiego Śniadania Mistrzów w TVN24. Felietonista tygodników: „Wprost”, „Newsweek”. W latach 2016-2020 pełnił funkcję dyrektora Grupy Wydawniczej Foksal.

Opublikował zbiór reportaży „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe” oraz zbiory felietonów „Sprzedawca arbuzów” oraz „Nietoperz i suszone cytryny”.

Marcin Meller będzie po raz kolejny gościem bydgoskich Dyskusyjnych Klubów Książki. W 2013 roku z żoną Anną Dziewitt-Meller promował napisaną wspólnie z nią książkę pt. „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”.

Wstęp za okazaniem wejściówek (od 21.09.2022, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).  Marcin Meller w WiMBP – 29 wrzenia br., godz. 16:00. Na spotkanie zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy.

Strona programu DKK