logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Marcin Lewandowski z rekordem Polski
Świetna forma bydgoskich lekkoatletów na wczorajszym mityngu Orlen Copernicus Cup. Marcin Lewandowski pobił rekord Polski w biegu na 1500 metrów. Znakomity występ zapewnił mu udział w Halowych Mistrzostwach Europy 2019. Świetnie spisała się też Iga Baumgart-Witan, która pobiła swój rekord życiowy w biegu na 400 metrów.


Reprezentujący Zawiszę Lewandowski uzyskał znakomity czas 3:36,50 s. Jest to aktualnie trzeci najlepszy wynik na świecie! Nasz zawodnik dołączył tym samym do trójki innych reprezentantów bydgoskich klubów, którzy w marcu pojadą do Glasgow na Halowe Mistrzostwa Europy. Podczas mityngu lekkoatletycznego (6.02) Lewandowskiemu nie udało mu się jedynie pokonać Samuela Tefera z Etopii, który na zawodach pobił rekord świata. Warto dodać, że Lewandowski swoje honorarium przekazał na cele charytatywne.


Świetnie spisała się również Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz), która zwyciężyła w biegu na 400 metrów bijąc swój rekord życiowy sprzed kilku dni.  Z czasem 51,91 s. bydgoszczanka zajmuje aktualnie drugie miejsce w klasyfikacji światowej na tym dystansie.

Warto wiedzieć:
W Bydgoszczy organizowany jest „Bydgoszcz Cup” jest to Europejski Festiwal Lekkoatletyczny, który odbywa się w naszym mieście od 1999 r.. W tym roku odbędzie się 19. edycja tych zawodów. Sportowcy z całej Europy rywalizują o najlepsze wyniki na stadionie miejskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka przy ul. Gdańskiej. W tym roku zmagania odbędą się w czerwcu. Będzie to idealna okazja do kibicowania i obejrzenia najlepszych europejskich zawodników.