logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Lepsze drogi na osiedlu Eskulapa
Ul. Sybiraków to kolejna ulica na osiedlu Eskulapa, która zyskuje twardą nawierzchnię. Trwają na niej prace związane z układaniem ażurowych płyt. Wcześniej asfaltowe nawierzchnie zyskały ulice Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego i część Jasinieckiej. W remoncie jest również ulica Zamczysko.


Osiedle Eskulapa to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów Bydgoszczy. W tym rejonie w budownictwo jednorodzinne inwestują osoby prywatne, a deweloperzy wznieśli już  ponad 30 budynków wielorodzinnych. W ubiegłym roku z myślą o prawidłowej obsłudze komunikacyjnej udostępniono dla ruch główne ulice, którymi poruszają się autobusy komunikacji miejskiej (Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego i fragment Jasinieckiej). Obecnie prace są prowadzone na dwóch kolejnych ulicach.

Przebudowywana jest ulica Zamczysko, łącząca osiedle Eskulapa z Myślęcinkiem. Trwa tam układanie nowych nawierzchni. Jezdnia jest też poszerzana. Na koniec planowany jest także montaż wyspowych progów zwalniających. Dzięki takiemu rozwiązaniu również z tej ulicy w przyszłości będą mogły korzystać autobusy. Koszt remontu to około 3,6 mln zł. W ubiegłym roku przebudowano obręb skrzyżowania tej ulicy z ul. Pod Skarpą.

Na osiedlu Eskulapa rozpoczęła się też budowa ul. Sybiraków. W ramach pilotażowego programu pojawią się na niej ażurowe płyty. Obecnie trwają prace ziemne i przy podbudowie na pierwszych odcinkach. Drogowcy w trakcie robót starają się zapewnić dojazd do jak największej liczby posesji. Inwestycja jest połączona z utwardzeniem ulic Liściastej i Ornej na Miedzyniu.  Jej łączny koszt to 1,2 mln zł. Prace budowlane potrwają około 2 miesięcy.

Warto wiedzieć

W połowie września zacznie kursować nowa linia podmiejska nr 98 łącząca pętlę Przylesie z miejscowościami znajdującymi się na terenie gminy Osielsko. Autobusy pojadą między innymi ulicą Pod Skarpą co również ułatwi dojazd na osiedle Eskulapa z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. Wcześniej w ten rejon skierowano linie nr 73 oraz 82.