logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kunsztowna architektura w nowej odsłonie
Dworcowa 67 to kolejna kamienica w Śródmieściu, która przejdzie kompleksową metamorfozę. Nowy właściciel zamierza ulokować w niej m.in. eleganckie mieszkania.


Obecnie trwają przygotowania do remontu i przebudowy budynku. W pierwszym etapie powstanie 21 mieszkań o metrażu od 60 do 240 metrów kwadratowych.  Na parterze lokalizowane mają być też lokale usługowe. W drugim etapie inwestor, firma Hunger Development zaplanowała 4 apartamenty o powierzchni od 140 do 250 metrów kwadratowych oraz budowę wielopoziomowego parkingu. We wrześniu ubiegłego roku wydane zostało pozwolenie  na przebudowę i rozbudowę zabytkowej kamienicy.
Symetryczny budynek liczy 5 kondygnacji.  Został zbudowany w latach 1912-13 według  projektu Otto Walthera. Kamienicę wyróżnia masywny ryzalit oraz liczne zdobienia. Charakterystycznym elementem kamienicy jest płaskorzeźba jeźdźca na koniu  nad sienią wjazdową.
 
W 2012 roku wraz z budową linii tramwajowej do dworca  zrewitalizowano natomiast ulicę Dworcową. Odcinek ulicy na wysokości kamienicy został gruntownie przebudowany. Tory tramwajowe ułożono po północnej stronie jezdni, chodniki wyłożono granitowymi płytami, a ulica zyskała stylowe oświetlenie. Cała inwestycja pochłonęła ponad 80 mln zł.

Fot. Materiały inwestora