logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Konkursowa architektura na Jarach
Coraz więcej nowych budynków powstaje na Jarach. Część deweloperów decyduje się wybierać ich formę w drodze konkursów architektonicznych.


Na inwestycję przy ul. Czerwonego Krzyża 13 zdecydowała się grupa „Ebud”. Kameralny budynek liczyć ma 3 kondygnacje i znajdzie się w nim około 30 mieszkań. Na elewacji dominować ma szlachetna cegła, duże przeszklenia oraz tarasy w formie loggii. Projektanci postawili na szereg nowoczesnych i wygodnych rozwiązań jak na przykład SPA, ogrzewanie podłogowe, większa wysokość pomieszczeń, szerokie miejsca parkingowe.

Obecnie wznoszona jest konstrukcja budynku. Warto podkreślić, że projekt został wyłoniony w konkursie architektonicznym. Jego współorganizatorem był Bydgoski Oddział Stowarzyszenia Architektów RP. Zgłoszonych zostało w jego trakcie aż 56 prac z całej Polski.

W rejonie skrzyżowania  z Huzarską inwestycję zaplanowała natomiast firma „Budstol Invest”. Powstanie tam również niewielki budynek z 10 mieszkaniami. Ta inwestycja ruszyć ma w najbliższych miesiącach.