logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Komunikacja podmiejska łączy metropolię
W środę (8 sierpnia) podpisane zostało porozumienie dotyczące rozbudowy siatki połączeń podmiejskich. Miejskimi autobusami będą mogli podróżować m.in. mieszkańcy kolejnych miejscowości w gminie Dobrcz i Osielsko. To również bardzo dobra wiadomość dla wielu mieszkańców Bydgoszczy dojeżdżających na ogródki działkowe i do miejsc wypoczynku.


- To kolejny przykład dobrowolnej współpracy, która jest korzystna dla rozwoju metropolii – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Nowe linie podmiejskie to dla mieszkańców partnerskich gmin jeszcze łatwiejszy dojazd do centrum. Z drugiej strony nowe linie ułatwią też podróże bydgoszczanom, którzy chcą dojechać do swoich ogrodów działkowych. Każda taka nowa linia to również mniej samochodów na ulicach miasta.

Od 1 września zaplanowano m.in. wydłużenie linii nr 94 do Nekli (10 kursów w dni powszednie, 3 kursy w dni wolne). Autobusy dojadą także do ogrodów działkowych. Z początkiem września zacznie też kursować linia nr 97 obsługująca miejscowości położone we wschodniej części gminy Dobrcz. Autobusy pojadą od pętli w Łoskoniu przez Strzelce Dolne, Strzelce Górne, Gądecz, Włóki, Trzęsacz aż do Kozielca.

W połowie września, po zakończeniu prac na ul. Leśnej w Osielsku uruchomiona zostanie natomiast linia nr 98. Umożliwi ona dojazd z pętli Przylesie w Nowym Fordonie przez osiedle Eskulapa,  Czarnówczyn, Osielsko do Maksymilianowa. Część kursów będzie dojeżdżać do Bożenkowa. W tej ostatniej miejscowości znajduje się również szereg ogrodów działkowych często odwiedzanych przez bydgoszczan.

Rozbudowana siatka połączeń podmiejskich wymagała podpisania nowego porozumienia między Miastem Bydgoszcz a gminą Dobrcz oraz zmian we wcześniejszych umowach zawartych m.in. z Osielskiem. Podpisy pod dokumentami oprócz prezydenta Bydgoszczy, złożyli wójt gminy Osielsko Wojciech Sypniewski oraz wójt gminy Dobrcz, Krzysztof Szala.

Nowe linie – trasy i kursy
94 - wydłużone kursy aż do Nekli (10 kursów w dni powszednie, 3 kursy w dni wolne)
97 - Łoskoń- Strzelce Grn. – Włóki - Kozielec (5 kursów w dni powszednie, 3 kursy w dni wolne)
98 - Przylesie – Osielsko - Maksymilianowo - Bożenkowo (10 kursów w dni powszednie z czego 5 skróconych do Maksymilianowa, 3 kursy w dni wolne).