logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kolejne bezpieczne boisko na Szwederowie
Na Szwederowie przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 powstaje nowe boisko. Na przy ul. Leszczyńskiego przygotowywana jest również budowa zadaszonej sceny. To zadanie zostanie sfinansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


Wymiary wielofunkcyjnego boiska to  44x21  metrów. Poszczególne elementy nawierzchni przy ul. Leszczyńskiego utrzymane będą w kolorystyce zielonej i ceglastej.  Nawierzchnie zostaną wykonane z bezpiecznego poliuretanu, który w razie upadku zminimalizuje ryzyko urazów. Zamontowane zostaną  kosze do koszykówki, bramki  do piłki ręcznej. Na boisku będzie można tez grać w siatkówkę, tenisa ziemnego oraz badmintona.  Poza tym ustawione zostaną ławki, kosze i stojaki na rowery. Od strony północnej zaprojektowano dojście w postaci chodnika ze schodami oraz pochylnią dla niepełnosprawnych. W celu zapewnienia oświetlenia zaprojektowano 1 dodatkowy słup.

Nowe boisko zlokalizowane jest w północnej części działki, na którym do tej pory funkcjonował plac ze zniszczoną nawierzchnią trawiastą, częściowo wyłożony betonowymi płytkami. Wykonawca zrealizował już szereg prac ziemnych i rozbiórkowych. Ułożone zostały też obrzeża. Zakończenie inwestycji planowane jest jesienią.  Inwestycja kosztuje 495 tysięcy złotych i będzie objęta 6-letnią gwarancją.

Warto dodać, że na terenie MDK nr 2 ze środków miasta w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego planowana  jest kolejna inwestycja. Przy budynku ma powstać zadaszona scena. Ta część inwestycji będzie finansowana w oparciu o BBO. W ubiegłym roku na to zadanie zagłosowało ponad tysiąc bydgoszczan.