logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kolejna szkolna inwestycja na Jachcicach
Trwają przygotowania do przebudowy placu przy Szkole Podstawowej nr 36. To ostatni element rewitalizacji całego kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy tej placówce. W poprzednich latach zmodernizowaliśmy m.in. boisko i plac zabaw.


Dziedziniec pomiędzy budynkami szkoły i boiskiem zostanie wyłożony nowymi kostkami betonowymi. Dodatkowo zaplanowano odnowienie podestów przy wejściach do szkoły, przebudowę ogrodzenia przy sąsiedniej działce oraz przebudowę muru oporowego przy hali sportowej. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy tego zadania. Będzie ono uzupełnieniem szeregu zrealizowanych już inwestycji przy tej placówce.

W ostatnich latach szkoła na Jachcicach wzbogaciła się o wielofunkcyjne boisko z piłkochwytami i bramkami do piłki ręcznej oraz tablicami do koszykówki. Teren zyskał też nowe oświetlenie. Zmodernizowano również plac zabaw dla młodszych uczniów. Te zadania zostały zrealizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Warto wiedzieć:

Szkoła Podstawowa przy ul. Średniej powstała w 1957 r. Szybko stała się nie tylko placówką szkolno-wychowawczą, ale zaczęła pełnić również funkcję ośrodka kulturotwórczego dla mieszkańców rozbudowującej się dzielnicy. Oprócz placu zabaw i nowoczesnego boiska funkcjonuje przy niej miasteczko ruchu rowerowego.

Fot. SP nr 36