logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kolejna inwestycja w Łęgnowie
W centralnej części Łęgnowa zrealizowana zostanie kolejna inwestycja. Wyłoniliśmy wykonawcę, który przebuduje chodnik i teren w centralnej części osiedla. Zadanie wybrali mieszkańcy w głosowaniu w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


W ramach realizowanych robót przebudowana zostanie nawierzchnia pieszojezdni zlokalizowanej na wysokości sklepu spożywczego i poczty przy ul. Świetlicowej. Wydzielone zostaną również miejsca parkingowe oraz podejście do sklepu. Dużym udogodnieniem dla mieszkańców będzie nowa nawierzchnia przylegającego do budynku chodnika.
 
W poprzednich latach, w ramach BBO, wykonane były m.in. prace przy przebudowie wejścia do osiedlowego klubu integracyjnego przy ulicy Świetlicowej czy stabilizacja płytami ażurowymi odcinka ulicy łączącego ul. Okólną z ulicą Żółwińską.

Trwa weryfikacja obywatelska
15 lipca zakończyło się zgłaszanie pomysłów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 15 października trwa weryfikacja obywatelska projektów na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Weryfikacja obywatelska projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na przekazywaniu opinii mieszkańców Bydgoszczy o zgłoszonych projektach. W dniach 1-30 grudnia odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zdecydują, które propozycje doczekają się realizacji w 2022 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku kwotę blisko 16 mln zł.