logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Kino Orzeł świętuje 11 urodziny!
Kino Orzeł, jedyne studyjne kino w Bydgoszczy, świętuje w tym roku 11 urodziny. Z tej okazji dla miłośników kina przygotowano wiele niespodzianek , m.in. Kino Widza czyli ulubione filmy 2022, Krótką historię polskiego kina czy plakatobranie. Urodzinowy weekend w dniach 10-12 marca w „Orle”.


Co roku w marcu urodziny obchodzi Kino Orzeł, jedyne kino studyjne w Bydgoszczy. W tegorocznym trzydniowym (10-12.03.2023) programie na kinomanów czeka pełnowartościowa pożywka i wiele radości.

Kino Widza

Przygotowano 3 tytuły, które widzowie „Orła” wybrali w ankiecie na ulubiony film 2022 roku. Hipnotyzujący David Bowie w „Moonage Daydream”, wciskające w fotel „Titane” i słodko-gorzko-przeuroczy „Lombard”. Wszystkim głosującym gratulujemy świetnego gustu i zapraszamy do nadrobienia lub ponownego zobaczenia zwycięskich tytułów.

Kino Oscarowe

Tuż przed tegoroczną oscarową galą organizatorzy przypomną najważniejsze tytuły rywalizujące w tym roku o statuetki Akademii. „Tár” (6 nominacji), „Duchy Inisherin” (9 nominacji), „IO” (polski kandydat do Oscara, 1 nominacja), „To nie wypanda” (Małe Animocje, 1 nominacja) oraz „Wszystko wszędzie naraz” (11 nominacji). Ten ostatni tytuł zagrany zostanie w wersji rozszerzonej o zapowiedź twórców i making of. 

Wydarzenia specjalne

Nie zabraknie tradycyjnego już plakatobrania, podczas którego rozdane zostaną plakaty, które wisiały na ścianach „Orła” od ubiegłych urodzin. Teraz będą mogły zdobić ściany Waszych domów. Tak jak w poprzednich latach, nie będzie możliwości wcześniejszej rezerwacji. Start w piątek, 10 marca o 17:00. Po raz drugi, wraz ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych, organizatorzy przybliżą Krótką Historię Polskiego Kina. Miłośnicy kina zobaczą „Pociąg” Jerzego Kawalerowicza z wybitnymi kreacjami Lucyny Winnickiej i Leona Niemczyka. Wideo-prelekcję wygłosi kurator przeglądu, Tomasz Kolankiewicz. Partnerami projektu są WFDiF, DI Factory 35mm.online. Współfinansowanie: PISF

Wisienką na urodzinowym torcie będzie projekcja filmu, którego kinomanom nie trzeba przedstawiać - na ekranie zagości po raz pierwszy, ukochany cykl wielu polskich kinomanów, czyli Najlepsze z najgorszych. Będzie to start z najgrubszej z rur, bo zagrane zostaną kultowe, uznawane za jeden z najgorszych filmów w historii X muzy, „The Room” Tommy’ego Wiseau. Seans będzie tym bardziej szczególny, że „dzieło” zaprezentowane zostanie w wersji z polskim dubbingiem, następnie będzie okazja spotkać się z twórcami tej przezabawnej wersji językowej, Krzysztofem Petkowiczem i Moniką Stolat.

Bezpośrednio po spotkaniu Music Cafe Szpulka zaprosi na specjalne filmowo-muzyczne afterparty – Orzeł’s Eleven. Rytm podawać będzie niezawodny DJ Remi Vein.

- Uruchomimy też konto Orła na Filmwebie. Od tegorocznych urodzin zaprosimy Was do wspólnej zabawy w ocenianie filmów. Od tej pory na biletach zakupionych w naszej kasie znajdziecie skalę ocen 1-10. Wystarczy po projekcji przedrzeć bilet w miejscu swojej oceny i wrzucić go po seansie do urny przy wejściu na salę. Jeżeli macie bilet internetowy, będziecie mogli wypełnić kupon, który znajdziecie przy urnie. Wasze oceny będziemy podliczać po skończonym miesiącu i wyciągając średnią, oceniać na Filmwebie każdy tytuł, który uzyska przynajmniej 20 głosów. Zachęcamy też do zapraszania nas do grona filmwebowych znajomych. Dzięki temu sprawdzicie w jakim stopniu Wasze oceny pokrywają się ze średnią ocen orłowych kinomanów i dodatkowo będziecie mogli tym kanałem poznać innych widzów naszego kina – zapowiada Kuba Ignasiak, rzecznik Miejskiego Centrum Kultury.

W ramach uruchomionego w zeszłym roku programu lojalnościowego Tylko dla Orłów, na urodzinowych seansach za każdy bilet zdobyć będzie można nie jedną, a dwie pieczątki. Z programu lojalnościowego wykluczone będą seanse Małych Animocji i Krótkiej Historii Polskiego Kina, na pozostałych projekcjach będzie okazja zdobyć aż 16 pieczątek.

Szczegółowy program urodzin „Orła” TUTAJ