logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Jesień w Teatrze Kameralnym
Teatr Kameralny w Bydgoszczy, choć wciąż pozostaje w gościnnych progach Opery Nova, zaplanował moc atrakcji na początek nowego sezonu. Jesień tego roku będzie obfitowała w teatralne wydarzenia: premiery, działania edukacyjne, niespodzianki dla widzów. W nadchodzącym repertuarze znajdą coś dla siebie zarówno mali, jak i ci trochę starsi widzowie.


Na pierwszą premierę nowego sezonu teatr zaprasza 25 września. Będzie to spektakl „Nina i Paul” niemieckiego dramaturga, Thilo Refferta, w reżyserii Rafała Matusza. To przedstawienie opowiadające o pierwszym uczuciu, budowaniu relacji, uczeniu się siebie nawzajem. W centrum wydarzeń znajdują się oczywiście tytułowi bohaterowie, ale autorowi udało się opowiedzieć nie tylko o relacjach łączących rówieśników, lecz także o tych tworzonych z rodzicami, przyjaciółmi, rodziną.

Jeszcze w tym miesiącu będzie kilka okazji na spotkanie z Detektywem Pozytywką. 11 i 12 września zaprosi na spacer po zabytkach, których nie ma, a 18 i 19 września szykuje się wybuchowa przygoda z ulubionym bohaterem dzieci stworzonym przez Grzegorza Kasdepke. 

Wrzesień to także premiera słuchowiska „Smoki” Maliny Prześlugi. Emisja na teatralnym kanale YouTube odbędzie się w terminie 11-19 września zupełnie za darmo, a dodatkowo słuchowisku będzie towarzyszyło wydarzenie „Smoki robią skoki, czyli smocze akrobacje” (informacje wkrótce).

Październik to kolejna premiera, spektakl „Te sprawy” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego. To muzyczny monodram opowiadający o dojrzewaniu i poszukiwaniu siebie w ciągle zmieniającej się, trudnej do oswojenia rzeczywistości. Bohaterka uczy się siebie, poznaje własne pragnienia oraz ograniczenia, a widz – zwłaszcza ten młody – ma szansę poczuć, że ze swoimi rozterkami nie jest sam. Oprócz tego „Dziewczynka z herbacianych pól”, która była ostatnią premierą Teatru Kameralnego w sezonie 2020/2021, pojawi się na toruńskim Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek Spotkania organizowanym przez Teatr Baj Pomorski. Szykuje się też zupełnie nowy cykl wydarzeń edukacyjnych „Saga rodu korników”.

W listopadzie aż dwie premiery – „Nowe szaty TindiElli” w reżyserii Anny Wolszczak oraz „Adonis ma gościa” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.

Oprócz premierowych spektakli w repertuarze zagoszczą przedstawienia, które pokazane zostały w minionym sezonie, m.in.: „Czy ryby śpią?”, pierwsza premiera Teatru Kameralnego, oraz „Wyspa / Islander” nominowana w plebiscycie „Musicalowe Nagrody Widzów” w kategorii najlepsza premiera. 

W zanadrzu jest jeszcze wiele niespodzianek i kilka asów w rękawie. Działania teatru można śledzić na bieżąco na stronie www oraz na profilu na Facebooku.