logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Jarmark Świąteczny charytatywnie
Jak co roku podczas Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego na Moście Staromiejskim znajdziecie namiot charytatywny, a w nim wyjątkowe i niepowtarzalne rękodzieło, z którego sprzedaży dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Poznajcie tegoroczne organizacje, które zaprezentują swoją działalność.


Jak co roku stawiamy namiot charytatywny, który bezpłatnie udostępniamy stowarzyszeniom, fundacjom, organizacjom pozarządowym. Dzięki temu mogą prowadzić swoje statutowe działania podczas jarmarku i zainteresować nimi odwiedzających. Namiot zlokalizowany będzie na Moście Staromiejskim naprzeciwko sceny. Organizacje będą oferować w nim niepowtarzalne dzieła swoich podopiecznych a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne – stypendia dla zdolnych uczniów, wsparcie w leczeniu itp.

- Czas przedświąteczny to niesamowity moment na dzielenie się dobrem. Już 10 i 11 grudnia nasze stowarzyszenie będzie zajmowało namiot organizacji pozarządowych. Będziemy sprzedawać piękne rękodzieło i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci z domów dziecka, a także rękodzieło i ozdoby przekazane przez ludzi dobrych serc. Każda zebrana złotówka trafi do dzieci i rodziców onkologicznych. W ubiegłym roku za zebrane środki udało nam się wyremontować świetlicę onkologiczną w szpitalu i zakupić sprzęt rehabilitacyjny – mówi wiceprezeska Stowarzyszenia Uśmiech Nadzieją Dzieci Sandra Siernicka  Na Jarmarku będą oferować przepiękne rękodzieła i wyjątkowe ozdoby świąteczne m.in. wykonane przez dzieci z domów dziecka, malowanie twarzy i tatuaże dla dzieci, świecące balony, moc uśmiechu i dobrej zabawy z Mikołajkami.

Jako pierwszych na Jarmarku zobaczymy przedstawicieli Liceum Sztuk Pięknych z Bydgoszczy. W dniach 19-20 listopada będą oferować obrazy, rysunki, grafiki wykonane przez uczniów. Zebrane środki podwoi Fundacja św. Mikołaja z Warszawy, a całość w formie stypendiów trafi do zdolnych uczniów, z trudniejszą sytuacją materialną. Ceny od 50 zł za grafiki do ok. 200 zł za obrazy. Jak podkreślają organizatorzy, tak jak każdy uczeń tej szkoły jest wyjątkowy, tak każde dzieło jest inne, wykonane inną techniką. Zachwyt od pierwszego wejrzenia gwarantowany.

Na zakończenie Jarmarku w dniach 16,17,18 grudnia namiot przejmie Bydgoski Zespół Szkół Specjalnych nr 30, który mieści się przy ul. Jesionowej.  Rękodzieło, to owoce ich uczniów i rodziców, a także pracowników szkoły. Środki zebrane z zakupu świątecznego rękodzieła zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych oraz wycieczki dla uczniów, z niepełnosprawnością intelektualną. Przedmioty zostały wykonane w ramach zajęć rozwijających kreatywność oraz przygotowujących do pracy.

Niespodziankę przygotował także Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych. Jako jedyni w Bydgoszczy oferować będą ślady św. Mikołaja. - Mikołaj specjalnie dla nas zrobił swoje odbicie butów, ale to nie wszystko w ramach zajęć z dziećmi wykonaliśmy choinki i stronki z naturalnych materiałów. Będziemy mieć także bałwanki, skrzaty, aniołki, buty z filcu oraz cieszące się dużym zainteresowaniem w zeszłym roku etui na sztućce. Liczymy na hojne wsparcie – mówi Natalia Lejbman zastępczyni dyrektora BZPOW. Namiot będzie do ich dyspozycji w dniach 3-4 grudnia.

Na wsparcie odwiedzających liczyć będą organizatorzy Siły Młodych Serc dla Ukrainy, których spotkamy na Mostowej we wtorek 22 listopada i w piątek 9 grudnia. Zbiórka na rzecz chorych dzieci będzie prowadzona w dniach: 26-27 listopada, 2 grudnia oraz 12,13,14,15 grudnia.