logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Jaki jest wymarzony kierunek lotów z Bydgoszczy? Wypowiedz się
Port Lotniczy zachęca mieszkańców Bydgoszczy do wskazania wymarzonego kierunku podróży z bydgoskiego lotniska. Specjalna ankieta ma pomóc w dostosowaniu oferty połączeń lotniczych do potrzeb podróżujących. Obecnie lotnisko obsługuje siedem kierunków, w tym do Warszawy i Krakowa.


Paryż we Francji, Ateny w Grecji, Wiedeń w Austrii, a może Wenecja we Włoszech? Władze Portu Lotniczego przygotowały krótka ankietę dla mieszkańców, w której mogą wskazać jeden najbardziej pożądany kierunek, do którego powinno zostać uruchomione nowe bezpośrednie połączenie lotnicze z Bydgoszczy. Na liście znajdziemy niemal 50 europejskich miast.

Zebrane wyniki mają posłużyć w przyszłości do dostosowania usług do potrzeb podróżujących. W ankiecie znalazły się także pytania dotyczące charakteru dotychczasowych podróży i ich częstotliwości. Ankieta dostępna TUTAJ.

Nowy kierunek lotów
W listopadzie z bydgoskiego lotniska wystartowało nowe połączenie do Bristolu, które obsługują irlandzkie linie lotnicze Ryanair. Od teraz z Bydgoszczy do Bristolu można latać 2 razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. W sezonie zimowym Ryanair obsługuje także loty do Birmingham, Dublina, Londynu Luton (od 14.12) oraz do Londynu Stansted.

Historycznym momentem dla pasażerów regionalnego lotniska będzie pierwszy, regularny rejs linii lotniczych WIZZ Air. Pierwsi pasażerowie przylecą „landrynkowym” samolotem z Londynu Luton 14 grudnia. Rozkład lotów Wizz Air z Bydgoszczy do Londynu Luton zakłada, że rejsy do 8.01 – będą odbywały się w środy i niedziele, w pozostałą cześć sezonu zimowego połączenie będzie realizowane we wtorki i piątki.

Zmienił się również rozkład lotów Polskich Linii Lotniczych LOT z Bydgoszczy do Krakowa. Rejsy realizowane będą do końca tego roku, dwa razy w tygodniu – w piątki i niedziele. LOT kontynuuje regularne rejsy na lotnisko Chopina w Warszawie. W sezonie zimowym loty do stolicy realizowane będą 6 razy w tygodniu – od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.

Zdjęcie: plb.pl