logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Jak Wielkanoc widzą dzieci?
Bydgoskie przedszkolaki zaprojektowały kartki wielkanocne z motywem miasta. W tym roku na konkurs wpłynęło niemal pół tysiąca prac! Z autorkami i autorami najciekawszych prac spotkał się Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.


Konkurs na kartkę świąteczną skierowany był do dzieci z bydgoskich przedszkoli. Na tegoroczny konkurs plastyczny na projekt kartki wielkanocnej z motywem bydgoskim wpłynęło aż 495 prac z 54 bydgoskich przedszkoli.
Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do przedszkoli w Bydgoszczy i polegał na wykonaniu kartki wielkanocnej na kartce A4 z motywem bydgoskim przy użyciu płaskich technik plastycznych takich jak rysowanie, malowanie, wyklejanie i wyszywanie.

Z przedszkolakami spotkał się Prezydent Rafał Bruski – wręczył dyplomy, nagrody i upominki dla uczestników konkursu. Autorkami wybranych prac, które będą wysyłane w formie życzeń Prezydenta i Przewodniczącej Rady Miasta są:  Zosia Kliszewska z Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Serduszka”, Michalina Papke z Przedszkola nr 16 i Paula Trzcińska z Przedszkola Niepublicznego „Smerfuś”.

Projekty wyróżnionych kartek zostaną wydrukowane i wysłane do lokalnych instytucji, honorowych bydgoszczanek i bydgoszczan oraz partnerów miasta w kraju i za granicą. Dla dzieci przygotowano niespodziankę – wizytę wielkanocnego zajączka i warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały stroiki świąteczne. Zajączek wręczył dzieciom balonowe opaski w kształcie zajęczych uszu.

Warto wiedzieć:
Konkurs na kartkę wielkanocną z motywem bydgoskim jest organizowany przez Miasto Bydgoszcz od 2015 roku.