logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych świętuje piętnastolecie
W uroczystym apelu z okazji 15. rocznicy utworzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych wziął dziś (6 października) udział zastępca prezydenta Miasta Bydgoszczy Michał Sztybel.


Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych jest jednostką organizacyjną odpowiedzialną za wsparcie logistyczne polskich żołnierzy w kraju i za granicą. Jest nieodłącznym elementem wsparcia sił NATO. Pełni także ważne funkcje państwa gospodarza. Jego formowanie rozpoczęto w październiku 2006 roku. Pełną gotowość do działania osiągnął 1 stycznia 2008 roku. Od 23 grudnia 2018 roku został podporządkowany bezpośrednio Szefowi Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Obchody jubileuszu piętnastolecia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele garnizonowym, którą w intencji żołnierzy i pracowników odprawił  ks. abp Józef Guzdek - metropolita białostocki.

Po jej zakończeniu, w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym, odbył się uroczysty apel z udziałem żołnierzy i pracowników wojska oraz zaproszonych gości. Wziął w nim udział zastępca prezydenta Michał Sztybel, który na ręce Szefa Inspektoratu przekazał Medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Z okazji święta przygotowana została również okolicznościowa wystawa sprzętu wojskowego.

W związku z jubileuszem piętnastolecia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych słowa szczególnego podziękowania do swoich poprzedników skierował cz. p. o. Szef IWsp SZ gen. bryg. Artur Kępczyński:
- Dziękuję byłym Szefom Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych za kreatywność, determinację oraz wytrwałość w podejmowaniu działań. To dzięki Nim Inspektorat umiejscowiony jest w systemie kierowania i dowodzenia w odpowiednim dla niego miejscu.Z okazji święta Inspektoratu nie zabrakło również podziękowań dla żołnierzy i pracowników wojska za ich służbę i pracę:
- O sile Inspektoratu jak zawsze decydują ludzie. Podziękowania składam Wszystkim i każdemu z osobna, którzy dołożyli przysłowiową cegiełkę w budowaniu pozytywnego wizerunku Inspektoratu, a zarazem całych sił zbrojnych. To Wasza  wiedza, pracowitość i umiejętności oraz zaangażowanie widoczne jest przy realizacji każdego zadania. To wpływa na Nasz sukces i Wy jesteście tego doskonałym przykładem – dziękował gen. bryg. Artur Kępczyński.

Fot. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych