logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Historia muzyki – w niedzielę przy spichrzach
W niedzielę 5 sierpnia odbędzie się ostatni z cyklu wakacyjnych spektakli dla najmłodszych. W przymuzealnym amfiteatrze przy ul. Mostowej zobaczymy Teatr Muzikanty z „Historią muzyki”.


Na zakończenie tegorocznego cyklu Przystań Teatr zobaczymy Teatr Muzikanty z „Historią muzyki”. To prawdziwie szalona lekcja muzyki na kilkanaście instrumentów w rękach wędrownych muzykantów. Artyści prowadząc audycję muzyczną przechodzą od starochińskich melodii ludowych przez światowy folk, europejską muzykę klasyczną, jazz i hity dwudziestowiecznej muzyki rozrywkowej, aż po najnowsze dokonania rynku muzycznego.

Wśród instrumentów goszczą m. in. chińskie erhu, afrykańskie kazoo, ukulele, ale także instrumenty własnej konstrukcji: kontrabas z miotły, fujarki z rurek PCV, bęben (stopa) z walizki, bongosy z garnków i instrumenty perkusyjne ze sprzętów AGD. A wszystko to w oparciu o elektroniczne efekty i technikę live loopingu.

„Historia muzyki” to z jednej strony koncert, z drugiej widowisko, które co chwilę pożycza sobie do wspólnego grania widownię, udowadniając tym samym, że (przy odrobinie pomocy) z każdego wydobyć można drzemiącego w nim muzyka.

Niedziela 5 sierpnia, godz. 17.00, amfiteatr przy ul. Mostowej, wstęp wolny.
czas trwania spektaklu: 40 minut