logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Hangar z trybuną w budowie
Przy Torze Regatowym w Brdyujściu powstaje nowy hangar na łodzie, nad którym wybudowana zostanie trybuna. Inwestycja kosztuje blisko 4 mln zł. To jedna z kilku inwestycji, która przywraca temu obiektowi dawną świetność. Zobacz ja zmienia się ta część miasta.


Nowy hangar na łodzie wraz z estetyczną trybuną powstaje on w miejscu rozebranych zniszczonych trybun sąsiadujących z wieżą sędziowską. Wejścia stanowić będzie 7 bram rolowanych zaprojektowanych od strony placu znajdującego się bezpośrednio przed budynkiem.

Hangar przeznaczony będzie do przechowywania sprzętu pływającego oraz urządzeń technicznych. Na dachu obiektu zaprojektowano natomiast trybuny. Znajdzie się na nich łącznie ponad 300 miejsc siedzących. Trybuny zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający komfortową widoczność z każdego miejsca na widowni. Będą one też zadaszone. Wraz z budową nowego obiektu dobudowane zostaną między innymi nowe schody, a plac pomiędzy nabrzeżem i hangarem będzie wyremontowany.

Wykonawca wzniósł już konstrukcję hangaru. W najbliższych tygodniach będą prowadzone prace przy trybunach oraz wewnątrz obiektu. Ich zakończenie planowane jest jeszcze w tym roku.  Inwestycja kosztuje blisko 4 mln zł.

Trwają też przygotowania do kolejnej inwestycji przy tym akwenie. Powstaje dokumentacja niezbędna do przebudowy nabrzeża w rejonie nowego hangaru i wieży sędziowskiej. Jego elementem ma być też slip umożliwiający wodowanie łodzi.

Szereg inwestycji poprawiających infrastrukturę Toru Regatowego zrealizowano we wcześniejszych latach m.in. przebudowano wieżę sędziowską i  poszerzono akwen mety co poprawiło parametry toru. Od 2016 roku w Brdyujściu w sezonie letnim dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu można wypożyczać za darmo rowery wodne. Z kolei dzięki współpracy z RZGW odrestaurowana została zabytkowa śluza zamykająca tor od strony północnej.