logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Gwiazdy lekkiej atletyki na stadionie Zawiszy
Już w najbliższy czwartek (20.06) na stadionie bydgoskiego Zawiszy odbędzie się (początek o godz. 18) 6. Memoriał Ireny Szewińskiej. Kibice zobaczą w akcji m.in. medalistów zakończonych niedawno w Rzymie lekkoatletycznych mistrzostw Europy.


Listę gwiazd, które zobaczymy w Bydgoszczy otwiera oczywiście złota medalistka w biegu na 400 m Natalia Kaczmarek. Co ciekawe Polka w Rzymie nie tylko zwyciężyła, ale też pobiła liczący 48 lat rekord Polski, który ustanowiła Irena Szewińska.
Na stadionie Zawiszy o wygraną z Natalią Kaczmarek rywalizować będzie m.in. z medalistką olimpijska z Tokio Igą Baumgart-Witan, na co dzień zawodniczka BKS Bydgoszcz.
Oczy bydgoskich kibiców zwrócone będą też na bieg pań na dystansie 100 m przez płotki. Wystartuje tam zawodniczka Brdy Adrianna Sułek-Schubert. Nasza wieloboistka w lutym br. została mamą i będzie to jej pierwszy start po urodzeniu dziecka.
Bardzo ciekawie zapowiadają się konkurencje techniczne. W konkursie młociarzy mistrz Europy Wojciech Nowicki rywalizować będzie z Pawłem Fajdkiem oraz medalistami ME Bence Halaszem i Mychajło Kochanem.
W pchnięciu kulką Michał Haratyk (brąz w Rzymie) będzie chciał pokonać mistrza Europy Włocha Leonardo Fabbriego, a w skoku o tyczce Piotr Lisek srebrnego medalistę z Rzymu Emmanouila Karalisa.

W czwartek, 20 czerwca w Bydgoszczy kibice  zobaczą zawodników startujących w dwunastu konkurencjach – kobiety będą biegać na 100, 400, 1500 metrów oraz 100 i 400 przez płotki, natomiast w rywalizacji mężczyzn odbędą się biegi na 800 i 1500 metrów, biegi na 110 i 400 metrów przez płotki, a także skok o tyczce, pchnięcie kulą i rzut młotem.

Początek zawodów o godz. 18. Bilety można kupować na platformie ebilet.pl.