logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Grodzka jeszcze piękniejsza
W tym roku planowany jest remont kolejnego zabytkowego budynku przy ul. Grodzkiej. Do przeprowadzenia prac przygotowuje się wspólnota z kamienicy nr 4. Za sprawą wielu innych inwestycji ulica coraz bardziej zyskuje na atrakcyjności.


Budynek pochodzi z pierwszej połowy XIX wieku.  Liczy 3 kondygnacje. Na parterze funkcjonują lokale usługowe m.in. bar i restauracja. Na wyższych kondygnacjach są  zlokalizowane mieszkania. Wspólnota zarządzana przez ADM obecnie przygotowuje się do dużego remontu. Będzie on polegał między innymi  na odnowieniu elewacji frontowej, docieplenie ścian od podwórza (w budynku głównym i oficynie) oraz wymianie nawierzchni podwórka. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych.

Obecnie trwa też remont i rozbudowa kamienicy z nr 12. Przebudowany budynek stanowić będzie część nowego obiektu hotelowo-usługowego.

Poza tym trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych w obiektach dawnego Teatru Kameralnego (  budynki z nr 14 i 16). Zaplanowano również na ten rok  remonty dwóch budynków spichrzy (środkowego i od strony Rybiego Rynku, budynki z nr 9 i 11). Prace będą prowadzone przy konserwacji tynkowanych murów ceglanych oraz drewnianych elementów konstrukcyjnych szachulca po północnej stronie obiektów (od strony Brdy). Te zadania będą finansowane ze środków miasta oraz pozyskanego dofinansowania unijnego. Na najbliższe lata planowana jest też wymiana nawierzchni na od ul Malczewskiego do Mostowej i od Podwala w kierunku Bernardyńskiej.