logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Grażyna Szapołowska wystąpi dla bydgoszczan
6 sierpnia (poniedziałek) w amfiteatrze przy Operze Nova wystąpi Grażyna Szapołowska. Zaprezentuje utwory z albumu „Kochaj mnie” w ramach tegorocznych Małych Form Teatralnych.


Grażyna Szapołowska jest urodzoną w Bydgoszczy aktorką filmową i teatralną. Przed zdaniem na studia, przez dwa lata występowała we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego gdzie grała postać Rusałki w "Legendzie" (1972). W 1977 roku ukończyła warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Na ekranie debiutowała w rolach epizodycznych (od 1974), zdobywając status aktorki pierwszoplanowej. W 1999 roku otrzymała Złotą Kaczkę dla najlepszej polskiej aktorki. Laureatka Orła za główną rolę kobiecą w filmie Pan Tadeusz.

Grażyna Szapołowska znana była głównie z niezapomnianych ról filmowych i teatralnych. Śpiewała przy okazji festiwali i na specjalne zaproszenia. Inspiracją do wydania albumu były spotkania z licznymi fanami i ich pytania o nagranie płyty.

Producentem muzycznym albumu, kompozytorem, multiinstrumentalistą, a także aranżerem wszystkich utworów jest Włodzimierz Kiniorski. Album zawiera kilkanaście piosenek, do których teksty napisali m.in.: Jan Nowicki, Bogdan Loebl, córka Grażyny Szapołowskiej – Katarzyna Jungowska, a także sama Grażyna. Na płycie znajdują się także utwory do tekstów Wisławy Szymborskiej, Jonasza Kofty i Bułata Okudżawy.

Małe Formy Teatralne, 6 sierpnia (poniedziałek) godz.19.00, amfiteatr przy Operze Nova - liryczny recital „Kochaj mnie”, wstęp wolny.

6 sierpnia - liryczny recital „Kochaj mnie” w wykonaniu aktorskim Grażyny Szapołowskiej.
20 sierpnia - „Co modna pani wiedzieć powinna” w wykonaniu Katarzyny
30 sierpnia - Kabaret Nowaki