logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Godzina dla ziemi WWF - zgaś światło, włącz się do zmian!
Jak co roku, wraz z nadejściem wiosny, organizowana jest Godzina dla Ziemi (23.03). W wielu miastach na świecie na 60 minut zgasną światła. Miasto Bydgoszcz po raz kolejny dołącza do akcji WWF. Tegoroczna edycja poświęcona jest rzekom.


W sobotę, 23 marca o godzinie 20.30 w domach, firmach i obiektach publicznych na całym świecie zgasną światła w ramach akcji Godzina dla Ziemi. Miasto Bydgoszcz symbolicznie zgasi podświetlenie Mostu Uniwersyteckiego - o godz. 20:30.
Godzina dla Ziemi WWF to coroczna, największa na świecie ekologiczna inicjatywa społeczna. Akcja WWF jednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, w celu  poświęcenia chwili naszej planecie - wyłączając na godzinę światła w swoich domach i biurach, czy zakładach pracy.
Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF  poświęcona jest rzekom i potrzebie ich renaturyzacji, czyli przywracania rzek do ich naturalnego stanu. Dlaczego naturalna i czysta rzeka jest nam potrzebna?  Rzeki chronią przed powodziami, są doskonałym narzędziem do walki z suszą, flirtują zanieczyszczenia oraz są domem dla wielu zwierząt.
Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców Bydgoszczy do włączenia się do akcji. Warto na godzinę wyłączyć światła w mieszkaniu, domu, czy firmie - razem zgaśmy światło dla planety.

Więcej o akcji Godzina dla Ziemi WWF na stronie: www.godzinadlaziemi.pl