logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Fontanny, ławki i krzewy na Bartodziejach
Wkrótce zrealizujemy kolejny pakiet prac związanych z rewitalizacją terenów sportowo-rekreacyjnych przy szkole na Bartodziejach. Wymienimy nawierzchnię placu, ustawimy stoły do gry w ping-ponga i szachy, ławki i zamontujemy dwie mini-fontanny. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy.


W ramach inwestycji przy ul. Żmudzkiej w ubiegłym roku powstały boiska do gry w korfball i streetball o poliuretanowej powierzchni wraz wyposażeniem, amfiteatr o konstrukcji murowanej do zajęć na powietrzu oraz utwardzony plac z kostki betonowej z polami do gry w szachy ziemne. Rewitalizowane tereny zyskały też oświetlenie oraz szereg nowych nasadzeń w formie krzewów i bylin.

W tym roku realizować będziemy kolejny pakiet prac. Obejmuje on między innymi wykonanie nawierzchni utwardzonej  pod gry boiskowe w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Powstanie także strefa kreatywna z placami do ustawienia stołu do gry w ping-ponga oraz dwóch stolików do gry w szachy. Poza tym ustawione zostaną ławki oraz kosz na śmieci. W okresie wiosenno-letnim funkcjonować będą dwie mini-fontanny w formie kamieni z wypływającą wodą. Na plac wprowadzimy kolejne nasadzenia, które mają zdobić miejsca do odpoczynku. Łącznie będzie to 235 krzewów, 125 bylin i jeden dorodny klon.

Obecnie trwa postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę prac budowlanych. Wstępnie zabezpieczamy na ten cel blisko 370 tysięcy złotych. Po podpisaniu umowy prace zajmą około 5 miesięcy. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Warto wiedzieć

Przypominamy, że na stronie www.bdgbo.pl/ do 30 czerwca trwa zgłaszanie zadań do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. Więcej praktycznych informacji jak zgłosić zadania do kolejnej edycji znajduje się TUTAJ.