logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Fontanna Muzyki zagra dla bydgoszczan
Już po raz kolejny w sierpniu czekają nas plenerowe koncerty przed fontanną Potop. To będą wyjątkowe soboty z muzyką dla każdego. Wstęp wolny.


Tradycyjnie w sierpniu, w samym centrum miasta, przeniesiemy się w świat muzyki. W tym roku odbędzie się aż pięć plenerowych koncertów tuż przy fontannie Potop, która 10 lat temu została odbudowana.
W sobotę, 3 sierpnia pod fontanną spotkają się miłośnicy twórczości Jacka Cygana. Piosenki z jego tekstami śpiewali m.in. Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Grażyna Łobaszewska, czy Ryszard Rynkowski. Co ciekawe sam Jacek Cygan będzie jednym z gości koncertu, a na scenie pojawią się absolwenci bydgoskiej Akademii Muzycznej Emilia Hamerlik i Mateusz Wiśniewski. Oboje z powodzeniem startowali w programie The Voice od Poland.

Tydzień później, również w sobotę (10.08) usłyszymy największe przeboje Marii Koterbskiej. W 2024 roku mija 100 lat od urodzin tej niezwykłej artystki.
Usłyszymy takie przeboje jak "Do grającej szafy grosik wrzuć", "Karuzela", "Augustowskie Noce", "Brzydula i rudzielec", czy oczywiście "Serduszko puka w rytmie cza-cza", a wykonają je trzy utalentowane absolwentki wydziału Wokalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy -Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Adela Konop i Emilia Czekała.

W sobotę, 17 sierpnia hasłem koncertu będzie - Nad Sekwaną, nad Brdą. Najpiękniejsze piosenki francuskie. Justyna Wenda i Nikodem Bogdański zaśpiewają przeboje takich artystów jak Edith Piaf, Charles Aznavour, czy Jacques Brel.
Tydzień później (24.08) wspólnie z Eljazz Quintet przeniesiemy się w klimaty jazzowe, a w ostatnią sobotę sierpnia (31.08) czeka nas finał lata z klasyką, czy orient w Bydgoszczy.

Na festiwalowej scenie zaśpiewa znakomita sopranistka z Korei Południowej, Yeyoung Sohn wraz z bydgoskim tenorem Krzysztofem Zimnym.
W programie utwory operetkowe, musicalowe jak słynne "All I ask of you" A.L.Webbera, ale też nuty brzmiące bardziej orientalnie, m.in. koreańska Pieśń Ptaków.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.