logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Fonomo Music & Film Festival 2021
Filmy, których nie zobaczymy w sieciowych kinach, koncerty, pokazy artystyczne, warsztaty (również dla dzieci), spotkania z twórcami i targi małych wydawców – to wszystko w ramach kolejnej edycji Festiwalu FONOMO, który łączy sztuki wizualne z muzyką. Początek festiwalu 15 października, prolog – 9 października w Lubostroniu.


Fonomo to festiwal, na którym od ponad 10 lat poszukiwane są związki pomiędzy filmem i muzyką, obrazem i dźwiękiem. Im bardziej te połączenia pomiędzy nimi są nieoczywiste, tym lepiej i ciekawiej. Fascynujące są: różnorodność, eklektyczność i zjawiska interdyscyplinarne. Według tego klucza organizatorzy starają się dobierać co roku program pokazów filmowych oraz zapraszać artystów i gości, którzy pojawią się na festiwalu.

Fonomo to ciągły rozwój. Festiwal ma wyzwalać odwagę wyruszenia w nieznane i odkrycia nowych, niezbadanych rejonów. Dzięki obcowaniu ze sztuką, obrazem i dźwiękiem ma pomagać rozbudzać ciekawość świata oraz pozwolić poznać lepiej samego siebie.

Zobacz muzykę, posłuchaj filmu.

Festiwal odbędzie się w dniach 15 – 23 października. Bilety już w sprzedaży. Niektóre wydarzenia festiwalowe są jednak bezpłatne. Sprawdźcie program TUTAJ.

A na Prolog Fonomo Music & Film Festival organizatorzy zapraszają w tym roku do Lubostronia. 9 października, w gościnnych progach Pałacu, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Macieja Cuske oraz koncert zespołu Voices of The Cosmos.

Więcej o wystawie przeczytacie tutaj. O koncercie – tutaj.

Na Prolog do Lubostronia możecie pojechać dedykowanym autobusem. Wyjazd 9 października o godz. 18.00 spod Miejskiego Centrum Kultury (ul. Marcinkowskiego 12-14). Powrót do Bydgoszczy po koncercie, ok. godz. 21.30. Przejazd jest darmowy. Należy wcześniej zgłosić chęć przejazdu: info@wetmusic.pl.