logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Festiwal Podróżnicy. Haliki rozdane
Za nami największe święto podróżnicze, które od 11 lat odbywa się w Bydgoszczy. Haliki trafiły do najbardziej inspirujących podróżniczych projektów. Poznajcie je.


Fabryka Lloyda na 2 dni zamieniła się w miejsce inspirujących opowieści o przygodach z całego świata. W oba wieczory bydgoszczanie tłumnie zjawili się na spotkaniach z ciekawymi ludźmi, a także ze znanymi polskimi himalaistami - Adamem Bieleckim i Rafałem Fronią. Festiwal był okazją do zobaczenia przepięknych fotografii, filmów, relacji a nawet zasmakowania kuchni świata! Oprócz prelekcji z całego świata odbyły się także warsztaty jogi i fotografii.


Każda edycja to także nagrody im. Tony'ego Halika za inspirujące projekty, podróżnicze pomysły i pokazanie prawdziwego świata. Gala wręczenia Halików odbyła się w sobotę 17 września, wziął w niej udział prezydent Rafał Bruski.

Halik nr 1 trafił do wzruszającej historii mamy Joanny i córki Gai, które wybrały się we wspólną, 6-letnią podróż dookoła świata. Pierwszy raz w historii Festiwalu, Halik wzbudził tak niesamowite emocje i owacje na stojąco.  Historia podróży rozpoczęła się w 2014 roku. 6 maja Joanna Nowak razem ze swoją wówczas 20 miesięczną córką wsiadła do samolotu i poleciała do Peru. Ta podróż miała trwać 3 miesiące. Ostatecznie dziewczyn nie było w Polsce 6 lat. Ich przygoda zapewne trwałaby dłużej, jednak panująca na świecie pandemia koronawirusa uniemożliwiła im dalsze podróżowanie. Ich historia zmusza do przemyśleń nad własnym życiem i jest pewnego rodzaju zapewnieniem, że można. Niemożliwe nie istnieje!

Drugi Halik trafił do Dagmary, Leszka i ich córki Dobrawy Jureckich za projekt Sokotra- smocza karawana. Ta rodzina przyjechała do Bydgoszczy już po raz drugi.
W tym roku opowiadali o podróży na wyspę Sokotra, w których towarzyszył im wielbłąd.
Na początku 2022 roku, wraz z 7-letnią córką, wyruszyli na wędrówkę przez dzikie góry, piaszczyste plaże, wysokie wydmy i bezkresne półpustynie, by mimo wysiłku fizycznego i spartańskich warunków życia, poznać smak prawdziwej wolności i odnaleźć przyjaciół wśród członków lokalnej społeczności.Trzeci Halik trafił do Izabeli, Piotra Miklaszewskich i ich psa Snupka. To opowieść o 4-letniej autostopowej i jachtostopowej wyprawie z psem po Amervy Południowej i Środkowej.

Festiwal Podróżnicy jest dofinansowywany przez Miasto Bydgoszcz.