logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Ethniesy w jubileuszowym wydaniu
Przed nami 10. edycja Festiwalu Muzyki Tradycyjnej i Ludowej Ethniesy. Przed nami koncerty, warsztaty taneczne i wystawy.

Już po raz 10. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy organizuje Ethniesy.


- O Ethniesach mówimy od lat „festiwal miłości”. To czas, kiedy przybywają do nas wielbiciele muzyki świata, poszukiwacze źródeł, miłośnicy życia.To czas, gdy jesteśmy razem, słuchamy, patrzymy, bawimy się. Chłoniemy każdą chwilę, każde słowo spragnieni siebie po zimowym śnie, sycimy i napełniamy przed wiosną i nowym życiem. „Miłość” jest w tym roku hasłem przewodnim festiwalu - mówi Dominika Kiss-Orska, twórczyni i koordynatorka wydarzenia.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja startuje w czwartek 16 marca. Pierwszego dnia będzie można obejrzeć wystawę prac Karoliny Śwideckiej, a chwile potem w kinie Orzeł obejrzeć filmową opowieść Natalii Korynckiej-Guz o naturze i jej badaczce, Simonie Kossak. Festiwalowy piątek (17.03) rozpoczną Nicponie, którzy zagrają w Music Cafe Szpulka. Zabrzmią przeboje rozpisane na: banjolę (Grzegorz Domański), akordeon (Patryk Walczak), kontrabas (Łukasz Owczynnikow) oraz tarkę i mandolinę (Mateusz Kowalski). Tego dnia w klubie Mózg czeka nas after party z DJ Kozber&Myrraeh. Dla kobiet, kolejne już spotkanie w ramach Ethniesów poprowadzi Basia Songin. Będzie to czas wspólnego śpiewania pieśni o miłości, tych romantycznych, tragicznych, nostalgicznych, żartobliwych, znanych i nieznanych, na smętną i na skoczną nutę z różnych stron Polski. To okazja, by podzielić się swoją twórczością w tematyce miłosnej oraz odsłuchać uwiecznione archiwalnymi nagraniami głosy. Tegoroczny festiwal potrwa do niedzieli, 19 marca. 

Nadal można nabywać karnety i bilety na poszczególne wydarzenia. Więcej o Ethniesach TUTAJ