logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Elektronik zyska halę sportową – przetarg na budowę ogłoszony
Ogłoszony został przetarg na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych. Nowoczesny obiekt wyposażony m. in. w siłownię i salę fitness powstanie przy jednym z najlepszych techników w Polsce.


Budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Karłowicza 20 zapowiedział prezydent Rafał Bruski już rok temu, podczas spotkania z dyrekcją szkoły – w rankingu szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy” technikum przy ZSE zostało najlepszym technikum w całej Polsce. W tym roku zajęło II miejsce.

1 lutego ruszył przetarg na budowę hali. - Zależy mi, żeby nasza młodzież uczyła się w jak najlepszych warunkach – mówi prezydent Rafał Bruski. – Przy Technikum Elektronicznym w 2015 roku wybudowaliśmy nowoczesne boisko z poliuretanową nawierzchnią. Teraz czas na halę sportowa, o którą szkoła zabiega od lat. Myślę, że to będzie doskonała nagroda za wyniki osiągane przez placówkę.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta zabezpieczono na ten cel 10 mln zł. W najbliższych tygodniach miasto złoży także wniosek o dofinansowanie inwestycji z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Nowoczesna hala będzie miała wymiary ok. 43 m x 23 m. Znajdą się tam dwa boiska treningowe do koszykówki (o wymiarach ok. 32 m x 19 m), siatkówki – boisko główne i dwa boiska treningowe (o wymiarach ok. 24 m x 15 m) i do piłki ręcznej (boisko główne).
Będzie także siłownia, sala fitness, szatnie ,a także zaplecze sanitarno-magazynowe, pokoje nauczycieli i sędziów oraz widownia na 250 miejsc.

Hala ma być gotowa do 30 czerwca 2019 roku. Jeszcze w 2018 roku, po wyłonieniu wykonawcy robót budowlanych, podpisaniu umowy i przekazaniu placu budowy, planowane jest wykonanie przyłączy sanitarnych i elektrycznych, a także węzła centralnego ogrzewania.

Oferty na budowę hali przy ul. Karłowicza można składać do 16 lutego.

Warto wiedzieć:

W projekcie budżetu miasta na 2018 rok znalazło się blisko 19 mln zł na rozpoczęcie budowy czterech nowych hal sportowych. Oprócz hali na ul. Karłowicza, zaplanowano między innymi budowę nowej sali przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1. Pomiędzy placem Wolności i ulicą Krasińskiego powstanie zupełnie nowy obiekt. W sali znajdzie się boisko o wymiarach około 19 na 36 metrów. 

Hala sportowo-rehabilitacyjna powstać ma natomiast przy Zespole Szkół nr 14 na ul. Kcyńskiej. Hala będzie połączona z budynkiem szkoły łącznikiem, w którym planowane jest umieszczenie pomieszczeń rehabilitacyjnych, dydaktycznych, świetlicy i innych sal. Nowy gmach ma powstać w miejscu istniejącego obiektu, który planowany jest do rozbiórki.

Planowana jest także budowa sali rehabilitacyjno - sportowej przy SOSW nr 3 przy ul. Granicznej 12.