
Po kilkumiesięcznej przerwie uczennice, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych wrócą do budynku przy ul. Gajowej. Od marca 2025 r. zajęcia szkolne odbywały się w budynku przy ul. Kościuszki. Termomodernizacja „Ekonomika” została zakończona. Zakres prac obejmował między innymi docieplenie ścian i dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji c.o., c.w.u., elektrycznej i oświetleniowej. Na dachu zamontowana została instalacja fotowoltaiczna.


Cały obiekt jest teraz lepiej dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach projektu realizowane są działania edukacyjne, które mają podnieść wiedzę o racjonalnym zużyciu energii i promujące aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.

Inwestycja pochłonęła prawie 13 mln zł, z czego 6,2 mln zł to dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Gruntowną termomodernizację połączyliśmy z remontem wielu pomieszczeń, z których korzystają uczniowie. Część sal zyskała nowe wyposażenie. 1 września br. właśnie w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych odbędzie się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2026/2027.














Zapraszamy na oficjalny portal turystyczny Bydgoszczy
















