logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Efekty współpracy Bydgoszczy z Fundacją PKO Banku Polskiego
Na Wyżynach pojawiły się nowe urządzenia rekreacyjne na świeżym powietrzu, w ramach współpracy miasta z Fundacją PKO Banku Polskiego. Lokalizację wybrali mieszkańcy spośród nadesłanych wcześniej propozycji.


Bydgoszcz jest jednym z 12 miast w Polsce, w których Fundacja PKO Banku Polskiego, co roku, organizuje Bieg Charytatywny. Każde okrążenie, pokonane na stadionie Zawiszy, jest przeliczane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Dobra współpraca Bydgoszczy z Fundacją PKO Banku Polskiego zaowocowała decyzją o sfinansowaniu przez organizację plenerowej siłowni, która będzie trwałym śladem wspólnych działań z miastem oraz elementem promującym ruch na świeżym powietrzu i aktywny tryb życia.

Na przełomie maja i czerwca 2017 roku poprosiliśmy mieszkańców o wskazywanie miejsc, w których – ich zdaniem – mogłaby powstać taka siłownia. Propozycje zostały zweryfikowane przez odpowiednie wydziały Urzędu Miasta Bydgoszczy (teren musiał w całości należeć do miasta i być ogólnodostępny, a ewentualne miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego musiały dopuszczać tego typu inwestycję). Głosowanie na zgłoszone i zweryfikowane lokalizacje przeprowadzone zostało w dniach od 6 do 12 czerwca 2017 roku za pośrednictwem internetowego formularza.

Decyzją mieszkańców siłownia powstała na osiedlu Wyżyny, przy ul. Glinki 79, na terenie Bydgoskiego Klubu Sportowego Chemik Bydgoszcz. Siłownia wyposażona jest w kilkanaście przyrządów do ćwiczeń m. in. orbitrek, biegacz czy twister. Zamontowano również prasę specjalnie dedykowaną dla osób niepełnosprawnych. Ponadto jest też miejsce na zestaw poręczy do ćwiczeń sprawnościowych. Inwestycja jest ogólnodostępna dla wszystkich mieszkańców.

Warto wiedzieć:
Już 27 maja 2018 roku zapraszamy na trzeci PKO Bydgoski Festiwal Biegowy!
W ramach 3. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbędą się:
• Rywalizacja biegowa na dystansach 10 km oraz półmaratonu
• Konkurencje biegowe na krótszych dystansach
• Biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe
• Zawody rolkarskie

Szczegóły na stronie www.pkobydgoskifestiwalbiegowy.pl