logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Dzień Seniora-muzycznie i kosmicznie
W środę, 20 października będziemy świętować Bydgoski Dzień Seniora. Serdecznie zapraszamy na uroczystość do Miejskiego Centrum Kultury. Zaproszenia można odbierać 13 października (środa) od 10 w kasie MCK. Prosimy nie zwlekać, ilość miejsc, z powodu pandemii, jest ograniczona!


W październiku każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. Choć przed rokiem obostrzenia znacznie utrudniły nam świętowanie, dziś możemy się już spotkać. Uroczyste obchody Bydgoskiego Dnia Seniora odbędą się w środę 20 października br. o godzinie 12.00, w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego 12.

W pierwszej części Prezydent Miasta złoży zebranym seniorom życzenia i nagrodzi okolicznościowymi wyróżnieniami osoby oraz instytucje szczególnie zasłużone w pracy na rzecz osób starszych. Rekomendacje do wyróżnień złożyła Bydgoska Rada Seniorów.
W części artystycznej - muzycznie i kosmicznie... goście wysłuchają koncertu piosenek Zbigniewa Wodeckiego i Czesława Niemena, w wykonaniu Joachima Perlika (zdaniem krytyków jednego z najznakomitszych interpretatorów utworów Niemena). Następnie wykład popularno-naukowy pod tytułem „Nowy kosmos” poprowadzi Roman Pleszyński (znany zapewne wielu słuchaczom bydgoskich uniwersytetów trzeciego wieku).
Gala zakończy się słodkim poczęstunkiem - tortem.

Jak wziąć udział w wydarzeniu?
Bydgoscy seniorzy mogą odbierać zaproszenia w dniu 13 października, od godziny 10.00, w kasie MCK przy ul. Marcinkowskiego 12. Niestety z powodu reżimu sanitarnego ilość miejsc jest znacznie ograniczona. A zatem kto pierwszy ten... posmakuje tortu :)
Pozostali będą mogli obejrzeć uroczystość w internecie, gdyż będzie transmitowana na kanale YouTube Miejskiego Centrum Kultury.

W atmosferze świętowania Bydgoskiego Dnia Seniora ciekawe propozycje przygotowali także partnerzy społeczni.

„Zaśpiewaj ze mną. Spotkanie przy mikrofonie” to propozycja Fundacji Story Art. Kto z nas nie lubi czasem pośpiewać, czemu nie zrobić tego w większej grupie, w formie popularnego karaoke? Wydarzenie takie odbędzie się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5, we wtorek 19 października, w dwóch grupach, w godzinach 15.30 oraz 17.30. Do wyboru będzie aż 60 utworów, akompaniować zebranym seniorom będzie Jarosław Gajewski. W śpiewaniu chętnie pomoże i spotkanie poprowadzi piosenkarz Tomasz Rumiński. (więcej na www.facebook.com/Fundacja-Story-Art-104575380940554/)

Także 19 października w godzinach południowych seniorzy będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach słuchu, prowadzonych w BCOPW przez firmę Modelowanie Słuchu Sp. z o.o., partnera programu Bydgoskiej i Metropolitalnej Karty Seniora 60+. Rejestracja prowadzona jest pod numerem telefonu 693 352 179.

Na tym nie koniec...

Ze Stowarzyszeniem Feliks odbędziemy podróż w czasie, podczas koncertu pod tytułem „Powróćmy jak za dawnych lat”. Artyści zaprezentują w przyjaznych seniorom progach BCOPW przeboje muzyki popularnej z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych. Także to wydarzenie, poza ograniczoną liczbą gości na widowni, oglądać będą mogli seniorzy zaopatrzeni w laptopy, tablety i smartfony z dostępem do internetu.
Również najbliższe spotkanie w ramach cyklu „Czwartki w Ostromecku” 28 października przeprowadzone zostanie w świątecznej atmosferze, widzianej jednak z perspektywy kuchni i smakołyków.
O tych wydarzeniach informować będziemy w najbliższych dniach na www.bydgoszczseniorom.pl.

Przypominamy, że ze względu na trwającą epidemię liczba miejsc na wszystkich wydarzeniach jest znacznie ograniczona. Spotkania odbywają się w reżimie sanitarnym, wobec tego uprzejmie prosimy uczestników o stosowanie się do próśb obsługi.