logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Dziecięca rozrywka
W najbliższych dniach zapraszamy najmłodszych bydgoszczan do udziału w dedykowanych im spektaklach, koncertach i warsztatach. Swoje propozycje przedstawiają m.in. Teatr Polski, Teatr improwizowany wymyWammy i Galeria Miejska bwa. Zaprosimy na koncert, który połączy pokolenia, zorganizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. To też ostatnia szansa, żeby odwiedzić przed zimą Park Rozrywki Zaginiony Świat.


Teatr Improwizowany wymyWammy: wymyBaja

WymyBAJA to spektakl improwizowany, współtworzony przez dzieci. Aktorki gotowe będą ziścić wszystkie plony dziecięcej wyobraźni, wcielić się w postaci wymyślone przez dziecięcą publiczność, odegrać losy bohaterów, które również podyktowane będą przez dzieci. Cała historia będzie więc spontanicznie tworzona przez dzieci i z ich udziałem. WymyBaja to przede wszystkim praca z wyobraźnią i kreatywnością dziecka. To efekt współpracy między improwizatorkami a publicznością. To wyjątkowy spektakl, który dzieci nie tylko obejrzą, ale i stworzą! Każda z tych bajek jest wyjątkowa. Zobaczyć ją można tylko raz...

Spektakl odbędzie się 10 października o godz. 10:00 w Miejskim Centrum Kultury i przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3+. Bilet dla dziecka kosztuje 15 zł (kup tutaj), opiekunowie wchodzą za darmo. Liczba miejsc ograniczona.

Teatr Polski: Pchała Szachrajka

Pchła Szachrajka w reżyserii Łukasza Gajdzisa to niezwykle barwna pozycja w repertuarze Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Aktorzy, wykorzystując znakomity tekst Jana Brzechwy, wprowadzają najmłodszą widownię w bajkowy świat oparty na nieposkromionej wyobraźni. To właśnie tutaj przesunięcie kartonowego pudełka w mgnieniu oka pozwala dostać się do magicznej rzeczywistości, w której zwykła łyżka może przemienić się w miecz, a pchła osiągnąć rozmiary słonia. Inteligenta, pełna humoru opowieść staje się niezwykle angażująca, co można dostrzec obserwując wypieki powstające na twarzach najbardziej wymagającej publiczności. Co więcej, wyzwanie podjęte przez świetne trio aktorskie (Małgorzata Witkowska, Paweł L. Gilewski i Marcin Zawodziński) będzie uciechą również dla rodziców, których perypetie małego stworzonka oczarują ponownie.

Spektakl można obejrzeć w trzech terminach:
•         8.10 o godz. 12:00
•         9.10 o godz. 16:00
•         10.10 o godz. 11:00 

Uwaga! W spektaklu wykorzystywany jest stroboskop.

Galeria Miejska bwa: Dziecko na warsztat

Zapraszamy dzieci na kolejne spotkania w ramach cyklu Dziecko na warsztat. Tematem przewodnim będzie „Paczka w ruch!”. Czy lubicie ten moment, kiedy do Waszych rąk trafia przesyłka? Szeleszczą papiery, chrzęści karton, taśma klei się do rąk. Wydobywamy zawartość, a co z resztą? Właśnie ta reszta posłuży nam za materię twórczą, z której zrobimy instalacje artystyczne. Październik będzie miesiącem budowy, konstrukcji i wspólnego działania, w duchu niemarnowania i ponownego przetworzenia. 

Spotkania odbywają się w każdą środę miesiąca (godzina do ustalenia z grupą). Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel.52 339 30 62. Warsztaty poprowadzą: Agnieszka Gorzaniak i Karolina Pikosz – kuratorki Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy.

Hangar Kultury: Zaczarowany saksofon

„Kraina Lodu”, „Król Lew” czy „Piękna i bestia” to tylko niektóre motywy, które usłyszymy na wyjątkowym koncercie muzyki filmowej "Zaczarowany saksofon”. Zapraszamy w niedzielę, 10 października, o godz. 13.00 do Hangaru Kultury w Nowym Fordonie.  To propozycja skierowana zarówno dla starszych jak i młodszych odbiorców. Program stworzą piosenki oraz melodie pochodzące z najsłynniejszych filmów, musicali oraz bajek. Publiczność dorosła odbędzie sentymentalną podróż do świata filmów, takich jak "Vabank", "Love story", czy kultowego polskiego serialu "07 zgłoś się". Najmłodsi przeniosą się do jakże barwnej krainy dźwięków produkcji Walta Disney`a. Wydarzenie rozpocznie się szczegółową prezentacją na temat niezwykłego instrumentu dętego jakim jest saksofon. Wydarzenie wybrali mieszkańcy w głosowaniu w  Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, wstęp jest bezpłatny.

Myślęcinek: Park Rozrywki - Zaginiony Świat

To już ostatnia szansa, żeby odwiedzić Kompleks Park Rozrywki - Zaginiony Świat! To był bardzo pracowity sezon. Choć pogoda, szczególnie w sierpniu, była kapryśna, wiele osób skorzystało z oferty i zawitało całymi rodzinami. Zapraszamy jeszcze bez zmian do niedzieli, 10 października. Potem cały kompleks będzie dostępny wyłącznie dla grup zorganizowanych po umówieniu terminu. Park linowy, jeśli warunki na to pozwolą, otwierać się będzie tylko w weekendy do końca października.