logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Dyskusyjny Klub Filmowy „Niespodzianka" zaprasza do Fordonu
Sprawdź jakie filmy można będzie obejrzeć w styczniu w ramach DKF Niespodzianka.


W związku z termomodernizacją Pałacu Młodzieży seanse filmowe w ramach DKF „Niespodzianka” od stycznia odbywać się będą w nowoczesnej auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Fordonie przy ul. T. Bora-Komorowskiego 2.

Warto spędzić czwartkowe wieczory oglądając wyjątkowe filmy, które wybrali dla nas organizatorzy Klubu Filmowego Niespodzianka. W tym miesiącu zobaczyć możemy:

  • 11 stycznia (czwartek) o godzinie 19:00 - Party w reżyserii Sally Potter. Komedia pokazywana w konkursie głównym na ostatni festiwalu Berlinale w gwiazdorskiej obsadzie. Opowiada o spotkaniu kilku przyjaciół, którzy chcą uczcić sukces organizatorki przyjęcia.  
  • 18 stycznia (czwartek) o godzinie 19:00 - Nie jestem twoim murzynem (I Am Not Your Negro) w reżyserii Raoula Pecka. Nominowany do Oscara dokument opowiada o segregacji rasowej i walce o równouprawnienie Afroamerykanów. Reżyser wykorzystuje niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki „Remember This House” Jamesa Baldwina, afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, oraz bogaty zasób archiwalnych filmów i zdjęć. W filmie usłyszymy głos Samuela L. Jacksona – narratora opowieści.
  • 25 stycznia (czwartek) o godzinie 19:00 - The Square w reżyserii Rubena Östlunda. Czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą na festiwalu w Cannes. Film opowiada o dyrektorze prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, z problemami rodzinnymi. „The Square” to przewrotne, błyskotliwe kino niedające się w żaden sposób zaszufladkować.

Bilet normalny: 8 zł
Bilet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 5 zł
Karnet normalny: 24 zł
Karnet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 15 zł

Organizatorem wydarzenia jest Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, a partnerem Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 52 371 26 56.

Bilety można nabyć na pół godziny przed seansem w Szkole Podstawowej nr 9 przy ulicy T. Bora-Komorowskiego 2.

Warto wiedzieć:

  • Pałac Młodzieży obecnie poddawany jest termomodernizacji. Jest to największa inwestycja związana z kompleksowym dociepleniem i remontem obiektu. Łącznie realizujemy z wykorzystaniem środków unijnych zadania w 25 placówkach (przy 27 budynkach). Szacowany koszt tego kompleksowego przedsięwzięcia to ponad 100 mln zł. Dzięki nim znacznie ograniczymy zużycie energii w miejskich budynkach, zmodernizujemy szereg instalacji, a ważne budynki zyskają estetyczny wygląd. Pozyskane przez Bydgoszcz dofinansowanie to aż 60 mln zł.