logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Dyrektorzy Galerii Sztuki Współczesnej spotkają się w Bydgoszczy
Szefowie Galerii Sztuki Współczesnej z całej Polski spotkają się nad Brdą. W dniach 8-10 września w Galerii Miejskiej bwa odbędzie się Zjazd Dyrektorów i Pracowników Galerii Sztuki Współczesnej. Inauguracja spotkania nastąpi podczas wieczornego wernisażu wystawy Elżbiety Jabłońskiej (nie)dokładnie.


- Dzisiejszy wernisaż wystawy Elżbiety Jabłońskiej (nie)dokładnie jest jednocześnie pierwszym punktem trzydniowego VII Zjazdu Dyrektorów i Pracowników Galerii Sztuki Współczesnej, który organizuje Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy. Co roku zjazd odbywa się w innym mieście, uczestnicy przyjeżdżają z całej Polski. Swój udział w wydarzeniu potwierdziło 28 uczestników, zarówno z dużych, jak i mniejszych instytucji. Wspólnie z bydgoskimi instytucjami będziemy z radością i dumą prezentować gościom Bydgoszcz – mówi Karolina Leśnik-Patelczyk, dyrektorka Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy.

Goście, którzy odwiedzą Bydgoszcz spotkają się m.in. z rezydentem Grzegorzem Bibro realizującym projekt w Galerii Miejskiej bwa, w Kozielcu, siedzibie Fundacji W788, z Elżbietą Jabłońską, Emilią Orzechowską i Wojtkiem Kotwickim. W programie również wizyta w Młynach Rothera i Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.