logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Dworcowa 3" tętni życiem
Już pierwszy miesiąc działalności Centrum Seniorów "Dworcowa 3" pokazał, jak bardzo takie miejsce było w Bydgoszczy potrzebne. W różnego typu wydarzeniach udział wzięło blisko 1200 osób.


Dokładnie 6 grudnia 2023 r. oficjalnie otwarte zostało Centrum Seniorów "Dworcowa 3". - To centrum przeznaczone jest dla seniorów, ale myślę, że będzie tu też miejsce na integrację międzypokoleniową. Będziecie tu mogli przychodzić z dziećmi, wnukami. To miejsce jest dla wszystkich - mówił podczas otwarcia Prezydent Rafał Bruski.


Zanim otwarto Centrum, przeprowadziliśmy konsultacje społeczne Regulaminu Centrum Seniorów.
Pierwszy miesiąc działalności pokazał, jak bardzo potrzebne było w Bydgoszczy takie miejsce. W sumie od 6 grudnia 2023 r. do 6 lutego 2024 r. na Dworcowej 3 zorganizowano 81 wydarzeń w których udział wzięło blisko 1200 osób.
- Praktycznie na każde z wydarzeń jest mnóstwo chętnych. To miejsce stało się już bardzo popularne. Tworzą się nieformalne grupy np. szachowa, brydżowa, dziewiarska, czy taneczna. Właśnie wszelakie zajęcia związane z ruchem - taneczne, fitness, zumby, czy jogi - cieszą się największą popularnością. Już dziś możemy powiedzieć, że otwarcie Centrum Seniorów "Dworcowa 3" było strzałem w dziesiątkę - mówi Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej.


Seniorzy, oprócz aktywnego spędzania czasu, mogą skorzystać z porad prawnych i psychologicznych.
Coraz więcej organizacji pozarządowych chce też tworzyć wydarzenia przy ul. Dworcowej. Do tej pory podpisane zostało 18 umów o współpracę.
- Ta liczba na pewno się zwiększy, bo chętnych do organizowania wydarzeń jest coraz więcej - dodaje Dorota Glaza.


Centrum Seniorów "Dworcowa 3" jest obecnie podstawowym miejscem wydawania "Bydgoskiej Karty Seniora 60+" oraz "Bydgoskiej Koperty Życia". Przez miesiąc wydano 113 "Bydgoskich Kart Seniora 60+" i 150 Kopert Życia.
Przypomnijmy, że celem istnienia Centrum Seniorów jest wspieranie i propagowanie aktywności senioralnej. W ramach Centrum seniorzy mają dostęp do sali konferencyjnej, sali szkoleniowej oraz sprzętu multimedialnego. Centrum wspiera aktywności bydgoskich organizacji pozarządowych, poprzez udostępnianie zasobów, doradztwo, udzielanie informacji, promocję działań organizacji, wspieranie relacji międzypokoleniowych, działania na rzecz rozwoju i promocji wolontariatu oraz integrację społeczności lokalnej.
Więcej o Centrum Seniorów "Dworcowa 3" TUTAJ.