logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Dwa znakomite filmy na Gali Otwarcia Camerimage
Pokazy filmów „Pomniejszenie” Alexandra Payne'a, i „Zabójstwo w Orient Expressie” Kennetha Branagha uświetnią tegoroczną Galę Otwarcia Festiwalu Camerimage. Impreza rozpocznie się w Bydgoszczy już 11 listopada.


Wielkie święto kina rozpocznie się w Bydgoszczy już 11 listopada – podczas Gali Otwarcia Festiwalu Camerimage zobaczymy dwa wspaniałe filmy. Pierwszym z nich będzie „Zabójstwo w Oreint Expressie” duetu Kenneth Branagh/Haris Zambarloukos. Artyści odbiorą także Nagrodę Camerimage dla Duetu Autor Zdjęć – Reżyser.

Oprócz tego, Branagh jest laureatem jeszcze jednej festiwalowej nagrody – otrzyma Nagrodę im. Krzysztofa Kieślowskiego, wyróżnienie stworzone w hołdzie wybitnemu reżyserowi i humaniście, i jednemu z pierwszych patronów Camerimage, przyznawane wszechstronnym aktorom i aktorkom, którzy swoją pracą wzbogacają sztukę filmową na dziesiątki sposobów.

Drugim filmem, który uświetni galę Otwarcia będzie „Pomniejszenie” Alexandra Payne'a, ze zdjęciami Phedona Papamichaela. Będzie to jednocześnie premierowy pokaz tego filmu. 
 
"Pomniejszenie" to niezwykła historia mężczyzny, który uświadamia sobie, że jego życie wyglądało by inaczej, gdyby jego ciało mogło się zmniejszyć. W rolach głównych występują Matt Damon i Kristen Wiig. W pozostałych rolach zagrali Christoph Waltz, Jason Sudeikis, Hong Chau oraz Udo Kier.

Ekipa odpowiadająca za powstanie Pomniejszenia Alexandra Payne'a składała się między innymi z nominowanego do Oscara autora zdjęć Phedona Papamichaela (Spacer po linie, Nebraska), nominowanego do Oscara® montażysty Kevina Tenta (Wybory, Spadkobiercy), nominowanego do Złotego Globu kompozytora Rolfe'a Kenta (Bezdroża, serial Dexter), kostiumolog Wendy Chuck (Schmidt, Spotlight) oraz scenograf Stefanii Celli (Wielkie piękno, Wielkie piękno).

Camerimage, Bydgoszcz 11-18 listopada 2017. Więcej na WWW.camerimage.pl