logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Drugi konkurs na mural – tym razem o Rejewskim
Ogłaszamy kolejny konkurs na projekt i wykonanie muralu. Tym razem czas na pomysły związane z wybitnym matematykiem i kryptologiem Marianem Rejewskim. Mural ma ozdobić ścianę kamienicy przy ul. Gdańskiej 10.


Konkurs skierowany jest do studentów lub absolwentów uczelni plastycznych w Polsce oraz artystów tworzących murale.
Tematyką muralu jest postać wybitnego bydgoszczanina, polskiego matematyka i kryptologa, który w 1932 roku złamał szyfr Enigmy, najważniejszej maszyny szyfrującej używanej przez hitlerowskie Niemcy. Umożliwiło to odczytanie przez Brytyjczyków zaszyfrowanej korespondencji niemieckiej podczas II wojny światowej.

W kompozycji muralu wskazane są elementy nawiązujące do postaci Rejewskiego, jak również do samej maszyny szyfrującej Enigma. Mural zostanie wykonany na elewacji budynku przy ul. Gdańskiej 10, tam, gdzie mieszkał kiedyś Rejewski. Kompozycja muralu ze względu na lokalizację w historycznej dzielnicy miasta powinna zostać wykonana w ograniczonej gamie kolorystycznej lub monochromatyczna. Projekt musi uwzględniać kontekst przestrzenny i istniejącą  architekturę.

Na tym budynku powstanie mural poświęcony Marianowi Rejewskiemu.

Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie projektu zgodnego z wymaganiami regulaminu. Praca konkursowa powinna zawierać plik z projektem na nośniku cyfrowym wraz z wydrukiem A4 oraz wizualizację muralu na ścianie. Do projektu należy dołączyć formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie. Na konkurs można nadesłać łącznie 5 prac. Laureat otrzyma nagrodę pieniężna w wysokości 5 tys. zł oraz środki na wykonanie muralu.

Prace należy nadsyłać na adres :Urząd Miasta w Bydgoszczy , Plastyk Miejski, ul. Grudziądzka 9-15, 85-130 Bydgoszcz z dopiskiem „Konkurs na wykonanie projektu muralu poświęconego Marianowi Rejewskiemu”.  Termin upływa 18 września. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 22 września.

Regulamin konkursu TUTAJ
Oświadczenie TUTAJ
Formularz zgłoszeniowy TUTAJ
Zdjęcia budynku TUTAJ

Przypominamy, że trwa konkurs na stworzenie muralu o Kazimierzu Wielkim i pięknej Bydgoszczy. Informacje o tym TUTAJ.