logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Dodatki na ogrzewanie - wszystko co powinieneś wiedzieć
Jednorazowe dodatki dla posiadaczy kotłów na drewno, LPG lub opał, zmiana terminu wypłaty dodatku węglowego na 60-dniowy oraz wypłaty jednego dodatku na jeden adres – to najważniejsze zapisy nowej ustawy o wsparciu odbiorców ciepła. Sprawdź szczegóły i ważne terminy.


60 dni na wypłatę dodatku węglowego
Wnioski o dodatek węglowy można składać na ul. Wojska Polskiego 65 od 17 sierpnia br. Do tej pory przyjęliśmy ponad 8 tys. wniosków na wypłatę jednorazowego świadczenia w wysokości 3 tys. zł. Miasto czeka na pieniądze od rządu, aby dokonać pierwszych wypłat. Nowy ustawowy termin wypłaty przez Miasto środków wynosi 60 dni.

Więcej o dodatku węglowym TUTAJ.

Jeden dodatek na jeden adres

Informujemy, że w ustawie o wsparciu odbiorców ciepła wprowadzono zapis, który jednoznacznie wskazuje na możliwość wypłaty jednego dodatku węglowego na jeden adres zamieszkania. W sytuacji złożenia kilku wniosków pod tym samym adresem, wypłata będzie dokonywana na pierwszy złożony wniosek.

Dodatek dla ogrzewających drewnem, LPG lub olejem opałowym

Ustawa wprowadza nowe jednorazowe dodatki dla gospodarstw domowych, które ogrzewają się przy pomocy kotłów lub pieców na biomasę, LPG lub olej opałowy. Tak jak w przypadku dodatków węglowych, źródło ciepła musi być wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wnioski o dodatek będą przyjmowane na Wojska Polskiego 65, w momencie publikacji ostatecznych wzorów wniosku, które pojawią na stronie www.bydgoszcz.pl/swiadczenia. Prosimy śledzić aktualne informacje.

Dodatek wyniesie:

•    3 tys. zł w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na pellet drzewny lub inny rodzaj biomasy.  
•    1 tys. zł w przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest drewno kawałkowe
•    2 tys. zł w przypadku ogrzewania na olej opałowy
•    500 zł dla ogrzewania na LPG.