logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Do Jarmarku Świątecznego pozostały już tylko 3 dni. Czeka nas wiele atrakcji
Bydgoski Jarmark Świąteczny (18.11) to coroczne wydarzenie, które przyciąga tłumy mieszkańców i turystów. Jarmark jest nie tylko doskonałą okazją do zakupu świątecznych prezentów, ale także spędzenia czasu w magicznej atmosferze.


Od pięknych dekoracji po pyszne jedzenie i ręcznie wykonane prezenty – podczas jarmarku znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie, aby w pełni cieszyć się  i zainspirować  magią nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowania są w toku, a my gwarantujemy, że to będzie niezapomniane przeżycie. Przygotowaliśmy niespodziankę świetlną dla gości jarmarku, którą będzie można zobaczyć podczas jego uroczystego otwarcia.
Bydgoski Jarmark Świąteczny odbędzie się w dniach 18 listopada - 22 grudnia br. Będzie czynny codziennie od godz. 13.00 do 20.00, a w piątek i sobotę do 21:00. Wzorem lat ubiegłych, nie zabraknie zimowego miasteczka z atrakcjami. - W imieniu Prezydenta  Bydgoszczy Rafała Bruskiego zapraszam wszystkich w sobotę, 18 listopada o godz. 16:30 na oficjalne otwarcie Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Wspólnie zapalimy światełka na choince i rozpoczniemy oficjalne odliczanie do Świąt. 60 wystawców czekać będzie na odwiedzających ze swoją najlepszą świąteczną ofertą, a na spragnionych rozrywki - zimowe wesołe miasteczko – mówi Łukasz Krupa dyrektor Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą UMB.

Uroczyste otwarcie Jarmarku
W sobotę (18.11) o godz. 16.30 prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska uroczyście włączą światełka na choince na Starym Rynku. Bydgoszczanie, którzy pojawią się w centrum miasta o godz. 15:00 oprócz możliwości skorzystania z wielu jarmarkowych atrakcji, będą mogli obejrzeć występ zespołu „Planeta Tańca” – szkoły tańca Joanny Ossowskiej, który zaprezentuje układy taneczne na scenie. O godz. 16.40 rozpocznie się pochód z orkiestrą, szczudlarzami i tancerkami przez most w stronę ul. F. Focha, aby poprzez przecięcie wstęgi, uroczyście rozpocząć jarmark. Tak, jak w latach poprzednich, nie zabraknie pokazów ognia, koncertów na żywo a odwiedzających będą witać gotowi do robienia pamiątkowych zdjęć szczudlarze- elfy.

Moc atrakcji dla każdego
Zimowe miasteczko pełne będzie atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych gości jarmarku. Nie zabraknie cieszącego się popularnością diabelskiego młyna, który liczy 33 metry wysokości, 24 gondole i może zabrać jednocześnie 144 osoby. Pojawi się również wenecka karuzela, kolejki świąteczne, pałac strachu oraz labirynt. Na Starym Rynku stanie kilkudziesięcioletnia karuzela wenecka z herbami miast, które odwiedzała w pierwszych latach swojego funkcjonowania.

Cennik wybranych atrakcji:
Koło – 25zł
Karuzela Wenecka – 15zł
Jumbo – 15 zł
Mała kolejka Mikołaja - 15zł
Labirynt – 20 zł
Budka Foto360 – 5zł/osoba

Pakiety świąteczne – warto skorzystać
Zapraszamy do korzystania ze specjalnych pakietów świątecznych. Do wyboru dwa rodzaje: „Pakiet Świąteczne Spotkanie” oraz „Pakiet Zimowa Rozrywka”. Od dzisiaj możecie dokonać rezerwacji i cieszyć się nie tylko z przewidzianych zniżek w ramach zakupu wybranego pakietu, ale również atrakcji, jakie zostały zaplanowane podczas tegorocznego jarmarku (m.in. koło młyńskie, karuzela wenecka, świąteczne potrawy i napoje, karuzela renifery itp.). Pakiety można realizować od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12.00 do 17.00. Zapisy pod numerem telefonu: 512 287 388 (w godz. 9.00 – 18.00) lub email: bydgoszczjarmark@gmail.com


Wygodne parkowanie
Odwiedzasz Jarmark i jesteś spoza Bydgoszczy? Nowością w naszym mieście są Parkingi Park&Ride. To oszczędność paliwa i nerwów związanych z szukaniem wolnych miejsc parkingowych, których w ścisłym centrum jest mniej niż odwiedzających bydgoski jarmark. Wszystkich zmotoryzowanych wybierających się na Jarmark zachęcamy do korzystania z parkingu przy ul. Grudziądzkiej. Jest on podzielony na dwie strefy. W strefie SPP parkowanie po godz. 17.00 i w weekendy jest darmowe. Pierwsza godzina parkowania w strefie SPP w godz. 8.00 – 17.00 kosztuje 3,80zł.

Szczegółowe informacje na temat jarmarku znajdziecie TUTAJ.
Organizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz.