logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Detektyw pozytywka powraca do muzeów!
W związku z ponownym otwarciem muzeów Detektyw Pozytywka, który ostatnio zachęcał do rozwiązywania zagadek w sieci, powraca na muzealne korytarze. Już 20 lutego ponownie zagości w Muzeum Wodociągów. Liczba miejsc ograniczona!


Komu nie udało się dołączyć do październikowej edycji tego wydarzenia w Wieży Ciśnień przy Filareckiej 1, będzie miał okazję spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek w najbliższą sobotę. Bo właśnie tam, o 11:00 i 12:30, odbędzie się interaktywny spektakl. Wybierzcie dogodną  godzinę i dołączcie do zespołu młodych detektywów, którym pokieruje nie kto inny jak Detektyw Pozytywka.

Autorem scenariusza wydarzenia jest Grzegorz Kasdepke. Wykreowana przez niego postać Detektywa Pozytywki będzie się pojawiała na muzealnych korytarzach, wspierając młodych entuzjastów zagadek, wskazując ślady, dzieląc się posiadanym doświadczeniem. Dzieci będą miały możliwość wcielenia się w detektywów-amatorów. Będą tropić, węszyć i szukać poszlak. Interaktywne zwiedzanie ma być okazją do nauki uważności i dedukcji, poznania bydgoskich muzeów oraz – oczywiście – zabawy poprzez teatr i z teatrem. Zwiedzanie z udziałem aktorów, wzbogacone o kryminalną intrygę, to szansa nie tylko na poznanie ekspozycji, ale również na dobrą zabawę oraz niepowtarzalne doświadczenie.

Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 5-10 lat. By wziąć w nim udział, należy dokonać rezerwacji miejsca pod numerem 885 904 192 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00). Koszt biletu to 25 zł. Rezerwację będzie można opłacić w Wieży Ciśnień w ten sam dzień, w którym odbędzie się wydarzenie. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!