logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Darmowa komunikacja dla wolontariuszy WOŚP
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu finału akcji będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów komunikacją miejską. Uchwała została przegłosowana podczas dzisiejszej Rady Miasta Bydgoszczy.


W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy, że ogólnokrajowy zasięg i charakter akcji uzasadniają udzielenie wsparcia wolontariuszom, polegającym na zwolnieniu ich z opłat za przejazdy komunikacją miejską, biorąc pod uwagę, że podstawowym zadaniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zbiórka pieniędzy na cel charytatywny, m.in. w postaci publicznych kwest na ulicach miasta.
 
Zgadza się z tym większość bydgoskich radnych, która podczas dzisiejszej (15.01) sesji Rady Miasta przegłosowała tę uchwałę. Zasada obowiązuje wolontariuszy wyłącznie w dniach finału WOŚP - w tym roku i dwóch kolejnych. Warunkiem jest posiadanie ważnego identyfikatora wydanego przez organizatorów Orkiestry.
 
Uchwała powstała zgodnie z art. 50a ust. 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, na podstawie którego rada gminy może ustalać opłaty za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym. Dotyczy to również zwolnienia z opłat określonej grupy pasażerów.
 
Warto wiedzieć

•    Pierwszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał miejsce w 1993 roku. Zebrano wówczas około 3 mln złotych, a kwota ta z roku na rok rosła. Dla porównania, tylko w ostatnim roku zebrano ponad 186 mln zł! Pieniądze były przekazywane szpitalom m.in. na zakup nowoczesnego sprzętu czy badania przesiewowe noworodków. Od samego początku misją fundacji była pomoc najmłodszym, jednak od 2013 roku Orkiestra wspiera także seniorów, a po tragicznej nawałnicy sprzed 3 lat – pomogła również zaopatrzyć strażaków w niezbędny sprzęt do ratowania życia i zdrowia ludzi.  

•    Zbiórkę dla WOŚP wspiera także sam prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, który – jak co roku – szykuje niespodziankę na tegoroczną licytację. Możemy zdradzić, że będą to usługi … fryzjerskie. Szczegóły podamy wkrótce. Bądźcie czujni!

 

fot.: www.wosp.org.pl