logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Choinka zaświeciła tysiącem światełek
Bydgoszcz jest już gotowa na święta Bożego Narodzenia – na Placu Teatralnym rozbłysnęła wczoraj miejska choinka. W mieście pojawiły się iluminacje świetlne, błyszcząca karoca z reniferami, a także ruchome obrazy świetlne na Ratuszu.


Uroczyste zapalenie lampek na miejskiej choince nie mogło odbyć się bez udziału dzieci. Prezydent Rafał Bruski poprosił najmłodszych bydgoszczan o pomoc - guzik uruchamiający iluminacje świetlne nacisnęła mała Lenka przy głośnym dopingu swoich kolegów. Wysoka na 11 metrów choinka rozświetliła się punktualnie o 17.00. Prezydent zaprosił mieszkańców na wspólną Wigilię, która odbędzie się 20 grudnia oraz bożonarodzeniowy jarmark, który rozpocznie się za kilka dni. – To jedyny w Europie jarmark na moście – zachęcał.

Jarmark Bożonarodzeniowy
Jarmark Świąteczny rozpocznie się 14 grudnia i potrwa do 23 grudnia. W tym roku stragany staną wzdłuż ulicy Mostowej - domki handlowe i gastronomiczne ustawione będą wzdłuż mostu Sulimy – Kamińskiego – po obu jego stronach.
Będzie się można rozgrzać przy czekoladzie, grzańcu czy tradycyjnym barszczu. W ofercie znajdą się także pierogi, krokiety oraz gęsina i ryby wędzone. Będą też sery, wędliny, miody, przetwory i przyprawy.  Przy niektórych straganach ustawione będą także stoliki. W trosce o komfort odwiedzających, w pobliżu gastronomicznych punktów postawione zostaną gazowe ogrzewacze.

Więcej o jarmarku TUTAJ.

Uwaga! Zmiany w komunikacji:
W związku z jarmarkiem zmieni się organizacja ruchu na Starym Mieście. Zamknięta dla ruchu zostanie ulica Mostowa i część placu Teatralnego. Nie będzie tam też możliwości parkowania. Wyjazd ze Starego Miasta od strony Starego Rynku będzie możliwy ulicami Malczewskiego, Grodzką i Przy Zamczysku do placu Kościeleckich. W tym celu na odcinku ulicy Grodzkiej od Mostowej do Podwala odwrócony zostanie kierunek ruchu.