logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Chodnikowe gry na szkolnym podwórku
Kończy się przebudowa placu przed szkołą na ul. Karpackiej. Podwórko zyskało nową nawierzchnią. Dzieci będą mogły na niej bawić się w chodnikowe gry. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


Z początkiem roku zdemontowana starą popękaną nawierzchnię asfaltowej. Zastąpiła ją nowa betonowa kostka. Zostały na niej wyodrębnione pola do gry w kółko i krzyżyk, chłopka i klasy. Istniejące murki oporowe są obecnie remontowane i będą pełnić funkcję ławek. Wyłożone zostaną kompozytowymi deskami. W pierwszym etapie przebudowywana jest  wschodnia część placu, bliżej ul. Karpackiej. Przedsięwzięcie realizowane jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Kosztuje 224 tys. zł. Uczniowie z nowego placu skorzystają w maju.

Warto dodać, że wcześniej szkoła wzbogaciła się o nowoczesne ogólnodostępne wielofunkcyjne boisko o wymiarach 44 na 22 metry. Można na nim grać w piłkę ręczną, koszykówkę , siatkówkę i tenisa. Rozbudowano również  oświetlenie i monitoring oraz ustawiono dwa rzędy siedzisk (24 miejsca). To zadanie sfinansowano bezpośrednio z budżetu miasta. Kosztowało blisko 467 tysięcy złotych.

Warto wiedzieć:

Przypominamy, że trwa zgłaszanie pomysłów  na kolejną, siódmą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na niego rekordowe dodatkowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe. Pomysły na osiedlowe inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie  www.bydgoszcz.pl/bbo