logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszczanie licytowali na rzecz schroniska
20 tysięcy złotych trafi do bydgoskiego schroniska na zakup nowego wyposażenia – pieniądze zostały zebrane podczas dorocznej aukcji „Znani – bezimiennym zwierzętom”.


Aukcja odbyła się w niedzielę, 1 grudnia w Restauracji SOWA przy ul. Mostowej. Znanych twarzy nie brakowało, a przedmioty na licytację przekazał m.in. prezydent Rafał Bruski, przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska-Gulczyńska, poseł Paweł Olszewski, poseł do PE Radosław Sikorski, a także właściciele Muzeum Mydła i Historii Brudu, znani bydgoscy restauratorzy i lokalni przedsiębiorcy.

W sumie zebrano 20 tys. zł – niemal siedem tysięcy złotych więcej niż podczas zeszłorocznej aukcji. Cała kwota przeznaczona będzie na zakup niezbędnego wyposażenia dla Schroniska.Wśród przedmiotów wystawionych na aukcję znalazły się m. in. piłka nożna z Mistrzostw Świata U-20 z podpisem Zbigniewa Bońka, którą przekazał prezydent Rafał Bruski. Piłka została wylicytowana za 780 złotych. Zaproszenie na przejazd zabytkowym samochodem ulicami miasta w towarzystwie prezydenta w ramach 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski wylicytowano za 320 złotych. Obraz malowany na szkle przekazany przez przewodniczącą Monikę Matowską-Gulczyńską został wylicytowany za 200 zł. Była też biżuteria, dzieła sztuki, vouchery do bydgoskich restauracji i zaproszenia do instytucji kultury. W sumie przedmiotem licytacji było 130 darów.

Aukcja jest organizowana przez Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy i OTOZ ANIMALS Oddział Kujawsko-Pomorski.