logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoszcz z „Gruntem na Medal” 2018
Prestiżowy konkurs „Grunt na Medal” odbył się już po raz ósmy, promując najbardziej atrakcyjne tereny inwestycyjne w Polsce. W tegorocznej edycji, Bydgoszcz z ofertą terenu przy ul. Chemicznej/Dachtery zdobyła I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim oraz tytuł „Gruntu na Medal”.


Celem ogólnopolskiego konkursu „Grunt na Medal” jest wyłonienie i promocja kompleksowo przygotowanych terenów inwestycyjnych w poszczególnych województwach, które mogą przyciągnąć istotne dla gospodarki inwestycje komercyjne, a w efekcie - przyczynić się do zwiększonego napływu kapitału do Polski.

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego przygotowała wniosek aplikacyjny, a w kolejnym etapie dokonała również prezentacji terenu przed komisją konkursową złożoną z przedstawicieli Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Centrum Obsługi Inwestora Województwa Kujawsko–Pomorskiego. W rezultacie zgłoszony teren, położony przy ul. Chemicznej/bł. F. Dachtery, o powierzchni 11,29 ha, należący do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy zajął I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim, uzyskując miano „Gruntu na medal” 2018 – najbardziej atrakcyjnej nieruchomości inwestycyjnej w regionie.

Wyniki konkursu „Grunt na medal” 2018 podsumowano 4 grudnia 2018 r. podczas uroczystej konferencji w Warszawie. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 81 gmin, które w sumie nadesłały 103 oferty. 

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu S.A., we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centami Obsługi Inwestora. Tegoroczna edycja została także objęta patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Warto wiedzieć:

W 2015 r. miasto ukończyło wartą ponad 10,7 mln zł budowę ul. Bł. Franciszka Dachtery (dawniej Nowokieleckiej), zapewniając tym samym doskonałe uzbrojenie terenów inwestycyjnych przy ul. Chemicznej. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Kujawsko–Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy. Przy wsparciu BARR, na przyległych terenach w roku 2017 powstało Centrum Dystrybucyjne Carrefour oraz realizowany jest obecnie kolejny etap inwestycji w Waimea Logistic Park Bydgoszcz.