logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoszcz jest kobietą!
Bydgoszcz została wyróżniona w plebiscycie "Po jej stronie. Samorząd Przyjazny Kobietom " zorganizowanym przez Gazetę Wyborczą, Strajk Kobiet i Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Nagrodę odebrała zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.


- Kobiety są dla władz Bydgoszczy bardzo ważne. Realizujemy wiele inicjatyw wspierających i umacniających kobiety - podwoiliśmy liczbę miejsc w żłobkach, w szkołach pojawiły się różowe skrzynki, uruchomiliśmy drugą edycję programu "in vitro" finansowaną z pieniędzy samorządu, w mieście działa Rada ds. Równego Traktowania, jedna z ważnych przestrzeni w Bydgoszczy otrzymała nazwę "plac Praw Kobiet". Cieszymy się, że nasze działania, działania samorządu Bydgoszczy zostały docenione. Nagroda to motywacja do dalszej pracy na rzecz Bydgoszczanek i ich praw - mówi zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz, która przywiozła statuetkę z Europejskiego Centrum Solidarności.

Gdańska Gala to zwieńczenie projektu „Po jej stronie. Samorząd przyjazny kobietom” zorganizowanego przez Gazetę Wyborczą, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Europejskie Centrum Solidarności. Celem akcji było sprawdzenie, jak potrzeby kobiet są realizowane w dużych ośrodkach miejskich, małych miastach i miasteczkach. 

Transmisja Gali i więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ