logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoszcz Doliną Narzędziową - porozumienie podpisane
W środę 13 marca podczas 3 Międzynarodowych Targów INNOFORM podpisano porozumienie intencyjne w sprawie realizacji projektu Dolina Narzędziowa. Celem jest wspieranie przedsiębiorców, a także promocja naszego regionu jako silnego ośrodka branży narzędziowej


Targi INNOFORM w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym to jedyne takie wydarzenie w Polsce poświęcone branży narzędziowo-przetwórczej. W tym roku udział potwierdziło aż 360 wystawców.   

W środę 13 marca podczas drugiego dnia targów podpisano porozumienie intencyjne o współpracy partnerskiej w realizacji projektu Dolina Narzędziowa. Sygnatariuszami porozumienia są Marszałek województwa, prezydent Bydgoszczy, Starosta powiatu bydgoskiego, rektorzy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, a także Prezes zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. 

Celem porozumienia jest przede wszystkim wspieranie rozwoju branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw sztucznych, wspieranie i promocja kształcenia branżowego na wszystkich poziomach nauczania, a także rozwój i podnoszenie jakości kształcenia branżowego. Porozumienie wpłynie także na promocję marki Dolina Narzędziowa na arenie krajowej i międzynarodowej promocję samych targów INNOFORM. 

Porozumienie ma charakter otwarty dla wszystkich podmiotów zainteresowanych rozwojem projektu Doliny Narzędziowej. 

Targi potrwają do 14 marca – w tym roku po raz pierwszy obecna będzie tzw. Strefa Usług Przemysłowych. Biorą w niej udział  firmy podwykonawcze, świadczące usługi w zakresie produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn. Dzięki temu przedsiębiorcy dowiedzą się jak budować długotrwałe relacje biznesowe i tym samym, z sukcesem prowadzić firmę. 

INNOFORM to także specjalistyczne konferencje, podczas których eksperci prezentują najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji form. To jednocześnie okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami.  Warto również podkreślić, że targi branżowe to świetna okazja do nawiązania relacji pracodawców z potencjalnymi pracownikami i odwrotnie. To tutaj w jednym miejscu spotykają się liderzy branży i doświadczeni specjaliści oraz osoby nastawione na rozwój zawodowy. Dlatego też Targom INNOFORM towarzyszyć będzie Strefa Kariery – dla wszystkich szukających i oferujących pracę.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.innoform.pl

Warto wiedzieć: 

Od wielu lat Bydgoszcz jest centrum przemysłowym województwa kujawsko-pomorskiego. Silny i wciąż rozwijający się sektor produkcyjny zatrudnia niemal połowę wszystkich osób pracujących w mieście, a industrialna przeszłość Bydgoszczy stanowi ważny kontekst dla tworzenia współczesnego klimatu gospodarczego miasta oraz rozwoju bydgoskich przedsiębiorstw, przemysłów kreatywnych czy nowoczesnych technologii i produkcji. 

Duże znaczenie w Bydgoszczy ma branża narzędziowo-przetwórcza. Mówiąc o jej potencjale warto wskazać, że w mieście obecnych jest ponad 190 przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych i ok. 30 narzędziowni, a zatrudnienie w nich znajduje ok. 4000 osób. Obecne w Bydgoszczy przedsiębiorstwa z branży narzędziowo-przetwórczej realizują nowe inwestycje i odnotowują intensywny rozwój (od 2013 r. zatrudnienie wzrosło o ok. 400 osób, a wynagrodzenia o ok. 18%). Wśród nich można wymienić takie firmy, jak: SIROPOL sp. z o.o., APLEX sp. z o.o., HANPLAST sp. z o.o. HOLKAP sp. z o.o., KAPLAST sp. z o.o., KLG sp. z o.o., Lifocolor Farbplast sp. z o.o., NOVUMPLAST, ARRK Shapers Polska sp. z o.o., POLITECH sp. z o.o., KONEK PSN sp. j. czy TMR Plastics sp. z o.o.