logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoskie sukcesy w Tokio

W niedzielę (8.08) zakończyły się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Bydgoscy sportowcy wywalczyli na nich trzy medale, po jednym z każdego koloru.

Najwięcej powodów do radości ma lekkoatletka BKS-u Bydgoszcz Iga Baumgart-Witan. Nasza zawodniczka najpierw biegnąc w sztafecie mieszanej 4x400 m wywalczyła złoty medal. W sumie na ten sukces złożyło się aż siedmioro polskich lekkoatletów. O obok Igi Baumgart-Witam złote medale wywalczyli - Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński i Karol Zalewski.
W sobotę (07.08) do złota, tym razem już biegnąc w żeńskiej sztafecie 4x400 m reprezentantka BKS dołożyła srebrny medal. Sztafeta w składzie Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik i Anna Kiełbasińska (pobiegła w eliminacjach) w biegu finałowym uległa tylko sztafecie Stanów Zjednoczonych.
Z medalem olimpijskim do Bydgoszczy wraca też kajakarka Zawiszy Helena Wiśniewska. W finale K4 na 500 m nasza zawodniczka wspólnie z Karoliną Nają, Anną Puławską i Justyną Iskrzycką dopłynęła do mety na trzeciej pozycji, zdobywając brązowy medal.
W sumie na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio wystartowało szesnaścioro reprezentantów bydgoskich klubów.