logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoskie piłkarki z medalami
Bydgoskie piłkarki z UKS Tęcza zdobyły wicemistrzostwo Polski w grupie U-13 i brązowe medale w grupie U-15. Zawodniczkom sukcesów gratulowała zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz.


Piłkarki U-13 UKS Tęcza zdobyły wicemistrzostwo Polski! W rozgrywanym we Włocławku turnieju bydgoszczanki w rywalizacji grupowej pokonały Wartę Poznań 3:0 i FSA Kraków 1:0, zremisowały z UKKS Katowice. W półfinale wygrały ze Ślęzą Wrocław 3:0. W finale ponownie dziewczyny grały z FSA Kraków. Mecz zakończył się remisem 0:0, w rzutach karnych niestety bydgoska drużyna przegrała, ale i tak należą jej się duże gratulacje, bo zdobyła tytuł wicemistrza Polski! To największy sukces klubu. 

Ogromne brawa należą się także ich starszym koleżankom z grupy U-15, które rywalizowały w półfinale Centralnej Ligi Juniorek U-15 z Diamond Academy Warszawa. Mecz zakończył się wygraną dla warszawskiego klubu, wynikiem 3:4. Jednak w zaciętym boju bydgoszczanki wywalczył brązowy medal! Bydgoska drużyna zdobyła też 4. Miejsce Mistrzostw Polski w futsalu U-15 oraz awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (finały odbędą się w dniach 30.06-6.07).

Od kilku lat klub regularnie odnosi sukcesy na arenie ogólnopolskiej, zarówno w futsalu, jak i w tradycyjnym futbolu kobiet. W związku z sukcesami piłkarki wraz z trenerem Michałem Glińskim spotkały się z zastępczynią prezydenta Bydgoszczy Iwoną Waszkiewicz.

- Gratuluję sukcesu i dziękuję, że tak pięknie prezentowałyście nasze miasto. Życzę dużo siły i wytrwałości na treningach. Wszyscy czekamy na kolejne medale – mówiła prezydent Waszkiewicz.

Prezesem klubu UKS Tęcza jest Michał Araszewski. Siedziba klubu mieści się w ZS nr 14. W klubie trenują dziewczynki od 6. do 15. roku życia.