logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoskie firmy dla Ukrainy
Badania wskazują, że ponad połowa polskich przedsiębiorstw włączyła się w pomaganie Ukrainie. Nie inaczej było w Bydgoszczy - ważną rolę odegrał także gigant branży IT - firma Atos Poland Global Services sp. z o.o.”, która uruchomiła specjalną infolinię dla uchodźców z Ukrainy do kontaktu z urzędem. Podziękowania za wsparcie przekazał zastępca prezydenta Michał Sztybel.


W ostatnim czasie przekazywaliśmy listę firm, które zaangażowały się we wsparcie miejskiego magazynu darów w BCTW. W czasie największego napływu uchodźców do Bydgoszczy swoją pomoc zaoferował także bydgoski ATOS jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych pracodawców w Bydgoszczy.

- W imieniu prezydenta serdecznie dziękuje za naszą współpracę i Państwa pomoc przy organizacji i prowadzeniu infolinii dla uchodźców z Ukrainy. Stworzenie i obsługa infolinii przez Państwa pracowników była dla nas znaczącym wsparciem, w tym trudnym momencie
– mówił zastępca prezydenta Michał Sztybel.Infolinia została uruchomiona w marcu br. Dzięki niej uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywali w Bydgoszczy mogli w swoim języku umówić się na wizytę w Miejskim Centrum Obsługi Uchodźców przy ul. Wojska Polskiego. Najpierw 6 - osobowy zespół, w ciągu 48 godzin stworzył infolinię, którą następnie obsługiwało 6 pracowników firmy ATOS posługujących się językiem ukraińskim. Infolinia funkcjonowała w największym szczycie – marcu i kwietniu. W sumie na infolinii obsłużono ponad 600 połączeń.