logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoskie Centrum Sportu z prestiżową nagrodą
Po raz kolejny wręczone zostały nagrody Sport Biznes Polska za rok 2023. W kategorii: Ośrodek Sportu zwyciężyło Bydgoskie Centrum Sportu.


Uroczysta gala odbyła się 26 marca w Warszawie. Już po raz trzeci Stowarzyszenie Sport Biznes Polska przyznało statuetki dla marek i podmiotów, których działania w 2023 roku w szczególny sposób wyróżniły się na tle innych reprezentantów środowiska sportowo-biznesowego.
Podczas ceremonii poznaliśmy laureatów w 16 kategoriach podzielonych na cztery sektory - sponsoring, organizacje sportowe, sport w samorządach i nagrody specjalne. Wyróżnieniami zostały uhonorowane firmy, organizacje i podmioty, które w swojej działalności stawiają przede wszystkim na rozwój, popularyzację i wprowadzanie innowacji w świecie sportu i biznesu sportowego.
Zgłoszenia do konkursu były otwarte, jednak każda kandydatura musiała zawierać uzasadnienie odnoszące się do konkretnych kryteriów oceny. Spośród ponad 400 nominowanych blisko 90-osobowe jury wyłoniło trzech finalistów każdej kategorii.
W kategorii: Ośrodek Sportu 2023 roku pierwsze miejsce zajęło Bydgoskie Centrum Sportu. W finałowej trójce znalazły się też Zarząd Infrastruktury w Krakowie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.


- Jesteśmy dumni z tego sukcesu Bydgoskiego Centrum Sportu i Miasta Bydgoszczy. BCS powstało cztery lata temu i obecnie zarządza 65. obiektami sportowymi, a będzie ich jeszcze więcej. Nagroda jaką otrzymaliśmy jest docenieniem pracy dyrekcji i wszystkich pracowników BCS-u, ale też motywacją do dalszych działań - mówi Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta Bydgoszczy, która podczas uroczystej gali w Warszawie odebrała nagrodę.


Przypomnijmy, że Bydgoskie Centrum Sportu powołane zostało na podstawie uchwały Rady Miasta w październiku 2019 roku. Od stycznia 2020 roku przejęło kontrolę i odpowiedzialność za obiekty sportowe, aby w sposób kompleksowy i nowoczesny kierować ofertę do sportowców i mieszkańców miasta.